Tusk: Będę oczekiwał wyjaśnień od Zdrojewskiego i Boniego

Będę oczekiwał od obu ministrów bardzo szczegółowych wyjaśnień - mówił Donald Tusk, odnosząc się do różnicy zdań między ministrami Bogdanem Zdrojewskim a Michałem Boni ws. przyjęcia ustawy ACTA.

Minister kultury Bogdan Zdrojewski twierdzi, że ws. ACTA przeprowadzono konsultacje z 27 organizacjami i instytucjami. Większość z nich reprezentuje jednak twórców, a nie konsumentów i odbiorców kultury.

Z kolei minister administracji i cyfryzacji Michał Boni stwierdził, że brak konsultacji był "rządową wpadką" i przeprosił za to. Teraz ten stracony czas trzeba nadrobić i do konsultacji wrócić. W ciągu dwóch tygodni konsultacje dotyczące ACTA na pewno przeprowadzimy, pokażemy dokładnie, co znaczą wszystkie zapisy - zadeklarował.

Tusk może wyciągnąć konsekwencje

- Będę jeszcze od obu ministrów oczekiwał bardzo szczegółowych, z kalendarzem w ręku wyjaśnień. Jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości co do sposobu konsultowania przez ministra Zdrojewskiego, to na pewno wyciągnę konsekwencje jeśli to się potwierdzi - zapowiedział premier.

Kancelaria cenzuruje komentarze

- Dlaczego Kancelaria Premiera mówiła nieprawdę, jeśli chodzi o liczbę usuniętych komentarzy na Facebooku? - zapytał jeden z dziennikarzy

- Nic nie wiem na ten temat - odpowiedział Tusk. - Mi przez gardło nie przejdą komentarze, jakie były zamieszczane na różnych publicznych stronach i ze względu na ataki wchodzących na stronę usuwamy wyłącznie komentarze wywołujące agresję, nienawiść czy bardzo wulgarne i mam nadzieję, że Pan nie jest wiernym kibicem tych, którzy tego typu komentarze zamieszczają - zwrócił się do dziennikarza.

Pospolite ruszenie przeciw ACTA, cała Polska protestuje [WIDEO]>>

 

ACTA: o co w tym chodzi i pełny tekst umowy [CZYTAJ]

TOK FM PREMIUM