PiS i Ruch Palikota w górę, PO traci [SONDAŻ]

Ruch Palikota zyskuje wyborców, już 13 proc. Polaków popiera tę partię - wynika z sondażu SMG/KRC dla ?Faktów? TVN. Najwięcej w tym sondażu - 2 punkty procentowe - zyskało PiS. Tymczasem PO traci zwolenników.

Najnowszy sondaż z 27 stycznia - czyli już po wybuchu protestów ws. ACTA - wskazuje na spadek poparcia Platformy. PO uzyskała w badaniu 33 proc. poparcia, co oznacza spadek aż o 5 punkty procentowe. PiS zyskał dwa punkty procentowe i ma teraz 22 proc. poparcia. (Jest to jednak wynik o 3 punkty procentowe gorszy od grudniowego)

Zyskuje też Ruch Palikota zanotował aż 13 proc. poparcia. To jeden z najlepszych wyników w historii. Partia Janusza Palikota zyskała jeden punkt proc., a w stosunku do grudnia aż 4 punkty procentowe. Wynik PSL pozostaje bez zmian - 9 proc. SLD zanotował spadek o jeden punkt procentowy i ma 8 proc. poparcia.

5 proc. badanych poparłoby inną partię. 7 proc. nie wiedziało, na kogo oddałoby głos. Sondaż przeprowadzono metodą telefoniczną na reprezentatywnej grupie tysiąca dorosłych Polaków.

Sondażownia zapytała Polaków również, co sądzą o ACTA. 64 proc. z nich ma złe zdanie o umowie, a 21 proc. dobre15 proc. stwierdziło, że nie ma zdania na ten temat. Ponad połowa pytanych obawia się, że ACTA może ograniczyć prawa i swobody obywateli, przeciwnego zdania jest 38 proc.

"Nie dla ACTA", "Rząd to spam - skasuj go"

"Nie" dla ACTA. W całej Polsce protesty [ZDJĘCIA]

TOK FM PREMIUM