Po podpisaniu ACTA. PO traci aż 17 proc. poparcia wśród najmłodszych wyborców, a PiS zyskuje coraz więcej

Najmłodsi wyborcy odchodzą od Platformy Obywatelskiej. Po tym, jak Polska przystąpiła do ACTA, aż 17 proc. wśród osób, które nie przekroczyły 24 lat zrezygnowały z poparcia formacji Tuska. Teraz na PO chce głosować niespełna 20 proc. badanych - wynika z sondażu dla TVN.

PO wśród najmłodszych wyborców miała od lat najwyższe poparcie. Z sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN-u wynika, że w ciągu miesiąca poparcie dla PO wśród wszystkich wyborców zmniejszyło się o 5 punktów procentowych (na partię Tuska chce głosować 33 proc. ankietowanych). Największe straty Platforma zanotowała jednak w grupie najmłodszych wyborców - na początku stycznia PO popierało 37 proc. respondentów w wieku 18-24 lat, obecnie odsetek ten spadł do 20 procent.

PO traci młodych wyborców, a zyskują ich Ruch Palikota i - przede wszystkim - PiS. Partia Janusza Palikota może dziś liczyć na 31 procent głosów wyborców, którzy nie skończyli 24 lat (wzrost o 2 punkty procentowe), a PiS - na 22 procent wyborców z tej grupy (wzrost o 11 punktów procentowych).

Tak dramatycznie dla PO nie wyglądają pełne wyniki sondażu dla TVN. Poparcie dla PO spadło o pięć punktów procentowych do 33 proc. 22 proc. ankietowanych - o dwa pkt proc. więcej niż na początku stycznia - wyraża chęć zagłosowania na PiS. Ruch Palikota popiera 13 proc. ankietowanych (jeden pkt proc. więcej), PSL - dziewięć proc., (bez zmian), a SLD - osiem proc. (spadek o jeden pkt proc.

"Nie" dla ACTA. W całej Polsce protesty [ZDJĘCIA]

TOK FM PREMIUM