"Premier grał tak skutecznie jak to było możliwe". Saryusz-Wolski chwali w TOK FM

Jacek Saryusz-Wolski nie zgadza się z polskimi krytykami paktu fiskalnego. Według europosła PO premier Tusk "grał tak skutecznie jak to było możliwe". - Naszym największym zwycięstwem jest to, że zgromadziliśmy wokół siebie poparcie KE, PE i wszystkich krajów członkowskich z wyjątkiem Francji. To sukces naszych starań dyplomatycznych - ocenił gość Poranka Radia TOK FM.

Zdaniem polityka Platformy Obywatelskiej poniedziałkowe porozumienie to "sukces wszystkich". - Niemcy osiągnęli wprowadzenie rygorów, Francuzi częściowo podtrzymali postulat o autonomii strefy euro. A nam się udało zapobiec instytucjonalizacji strefy euro - oceniał. Saryusz-Wolski pakt fiskalny, który zaakceptowało 25 z 27 państw Unii Europejskiej, nazwał "sukcesem naszych starań dyplomatycznych".

- Naszym największym zwycięstwem jest to, że zgromadziliśmy wokół siebie instytucje unijne, poparcie Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego oraz wszystkich krajów - podkreślał europoseł PO.

Doradca prezydenta chwali pakt: To uczciwy kompromis

Jacek Saryusz-Wolski nie zgadza się z polską opozycją krytykującą pakt fiskalny. - Narzekać z kanapy obok jest bardzo łatwo. Trudniej jest rozgrywać. Premier grał tak skutecznie jak to było możliwe. Dobrze, że jesteśmy w pakcie. Generalnie sprawy idą do przodu - ocenił.

I dodał, że na porozumienie w sprawie paktu dobrze powinny zareagować rynki finansowe. Ale nikt nie możne mieć wątpliwości, że przed całą UE jeszcze bardzo dużo pracy. - Chodzi o wyjście z kryzysu. Jeszcze daleka droga przed nami - podkreślał Jacek Saryusz-Wolski.

Zima opanowała Europę Środkową: mróz, śnieg i kłopoty [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM