Senacka komisja przeciw uchyleniu immunitetu Kutzowi. "To jest spór polityków"

Wniosek w tej sprawie złożył Zbigniew Ziobro. Europoseł chce pozbawić senatora immunitetu i pociągnąć go do odpowiedzialności karnej za wypowiedzi po samobójstwie Barbary Blidy. Chodzi o wywiad dla ?Newsweeka" z czerwca 2011 r. zatytułowany "Ziobro z Kaczyńskim zamordowali niewinną kobietę".

Ziobro za słowa Kutza grozi procesem karnym powołując się na kontrowersyjny artykuł 212. -Komisja zagłosowała za odrzuceniem tego wniosku - mówi Andrzej Misiołek, przewodniczący Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich - Ponieważ wypowiedź senatora Kazimierza Kutza nie była wypowiedzią prywatną. Ona dotyczyła sporu politycznego, który w tamtym czasie się odbywał - mówi.

"To spór polityków"

W ocenie przewodniczącego władza sądownicza nie jest właściwa do rozwiązywania sporów politycznych. - A to jest właśnie spór polityczny, który dotyczył dwóch polityków. Nie została obrażona osoba, która nie jest osobą publiczną. Wprawdzie padły słowa , które nie powinny paść, ale dotyczyły sporu politycznego - tłumaczy.

"Gdyby Kutz przyszedł, byłoby bardziej elegancko"

Misiołek ubolewa jedynie nad tym, że Kazimierz Kutz nie stanął oko w oko z komisją. - Szkoda, że pan senator ani się nie zjawił, ani nie wyjaśnił tej sprawy. Na pewno byłoby to z jego strony eleganckie - mówi - Ale jeśli będzie na posiedzeniu Senatu, kiedy ta sprawa będzie rozstrzygana, istnieje możliwość zadania mu pytań przez senatorów. Tym bardziej, że to Senat podejmie decyzję o uchyleniu - bądź nie - immunitetu.

Senat zajmie się sprawą Kutza prawdopodobnie na następnym posiedzeniu, czyli 15 lutego.

Przerażają cię mrozy? Zobacz najzimniejsze miejsca na Ziemi [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM