"Tusk jak Rocky - otrzymuje ciosy i wstaje" - ekspert o spotkaniu premiera z internautami

- Wizerunkowo dzisiejsze spotkanie premiera z internautami jest dla Tuska korzystne, natomiast wciąż brakuje przełomu - mówi w rozmowie z TOK FM dr Norbert Maliszewski, ekspert ds. marketingu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego. I dodaje: - Tusk po kilku wpadkach powstał z desek, ale ciosu jeszcze nie zadaje.

- Te konsultacje są dobrym rozwiązaniem - uważa dr Maliszewski. Premier spotkał się ze środowiskami zainteresowanymi umową ACTA. - Widać, że organizacje protestujące przeciw ACTA chcą czegoś więcej, niż tylko niejasnego zawieszenia ratyfikacji - dodaje ekspert.

"Polityka perswazyjna legła w gruzach"

- Premier Donald Tusk zaczyna zachowywać się jak Margaret Thatcher. Ma kilka reform do przeprowadzenia, więc usiłował je przeprowadzić bezkompromisowo. I tak było np. w sprawie OFE - przypomina Maliszewski. - Premier potknął się jednak na sprawach drugorzędnych - dodaje.

Jego zdaniem w przypadku reformy OFE widać było, że będzie trudna do przeprowadzenia, ale po stronie rządu były twarde argumenty. - Natomiast te ostatnie wojny nie dość, że są niepotrzebne, jak sprawa z lekarzami i ACTA, to jeszcze są przegrane.

 

- Tusk jest jak bohater filmu Rocky - otrzymuje ciosy i wstaje. Ostatnio jednak starzeje się i popełnia więcej błędów. Widać, że ma gorszy refleks - podkreśla Maliszewski. - Polityka perswazyjna, która miała dominować w drugiej kadencji legła w gruzach. Rząd potknął się na małych sprawach, a gdy się potyka na sprawach małych, w których na dodatek nie miał racji, to dzisiaj nawet zespół "Mazowsze" może zacząć protestować.

W Sarajewie przez noc spadł metr śniegu. Miasto sparaliżowane [ZDJĘCIA CZYTELNIKA] >>

DOSTĘP PREMIUM