Palikot: Nagroda "Wprost" dla Tuska to waflowanie władzy

Janusz Palikot krytycznie ocenia przyznanie nagrody Człowieka Roku "Wprost" Donaldowi Tuskowi. - To stało się parodią nagrody. W tym momencie to wygląda na waflowanie władzy - mówi w Radiu ZET. Dodaje, że według plotek, to on miał dostać to wyróżnienie.

Kto powinien dostać nagrodę ''Wprost'' - Tusk, czy Palikot - GŁOSUJ >>

Zobacz wideo

- Na mieście się rozeszła plotka, że nagrodę Człowieka Roku "Wprost" miałem dostać ja, słyszałem o tym od kilku osób związanych z gazetą - mówi w Radiu ZET Janusz Palikot. - To bardzo niefortunnie to wyszło. I nie mówię tego dlatego, że ja nie cenię zwycięstwa Tuska w poprzednim roku, bo przyznaję, że to był jeden z największych sukcesów w ogóle w polskiej polityce - dodaje poseł.

Zdaniem Palikota, ostatnie polityczne wydarzenia wskazują, że premier nie powinien dostać tej nagrody. A jej przyznanie umniejsza znaczenia wyróżnienia "Wprost". - To co się dzieje w ciągu tego ostatniego miesiąca, kiedy Tusk leci na łeb, na szyję w sondażach, popełnia błąd za błędem, stało się to jakoś parodią samej tej nagrody. Dziwię się brakowi instynktu redakcji, jakby w tym momencie to wygląda na jakieś waflowanie władzy - mówi.

"To się źle skończy"

Następnie przestrzega redakcję. - To się źle skończy dla "Wprost", ale przede wszystkim dla pewnych standardów, bo część ludzi po prostu już nie będzie wierzyła w to, że jakiekolwiek nagrody w naszym kraju mają charakter głosu opinii publicznej - twierdzi.

Poseł mówi, że "nie wie", dlaczego tygodnik przyznał nagrodę akurat Tuskowi. - Mam nadzieję, że nie stoją za tym jakieś zlecenia z PKN Orlen i z PGNiG, i inna działalność na zapleczu Jana Krzysztofa Bieleckiego, mam nadzieję, że tak nie jest - dodaje jednak.

Gala z rozdania nagród tygodnika "Wprost" odbyła się wczoraj. Premier przemawiał na niej w towarzystwie pluszowego lisa. Był to gest solidarności z byłym już redaktorem naczelnym ''Wprost" Tomaszem Lisem, który właśnie wczoraj został zwolniony z funkcji .

Tusk na gali "Wprost" solidaryzuje się ze zwolnionym Lisem [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM