Rapacki: Mucha nie za dużo wie ws. bezpieczeństwa, ale musi się uczyć

- Nie za dużo wie, ale musi się uczyć. Ma szefów poszczególnych służb do wsparcia - tak gen. Adam Rapacki odniósł się do kompetencji minister sportu Joanny Muchy w dziedzinie bezpieczeństwa. Zabezpieczenie Euro 2012 jest jednym z jej zadań.

Były wiceminister spraw wewnętrznych gen. Adam Rapacki z rezerwą odnosi się do przekazania części uprawnień dot. bezpieczeństwa na Euro 2012 Ministerstwu Sportu. - Nie będzie to łatwe szczególnie w obszarze bezpieczeństwa. Tam musi być resort spraw wewnętrznych tym głównym koordynatorem nadającym ton, ponieważ to minister spraw wewnętrznych odpowiada konstytucyjnie za bezpieczeństwo wewnętrzne w państwie - powiedział w Radiu RMF FM.

Skomentował również kompetencje minister sportu Joanny Muchy w tej dziedzinie. W styczniu została mianowana na przewodniczącego Krajowego Komitetu ds. Koordynacji Euro 2012. - Nie za dużo wie, ale musi się uczyć. Ma szefów poszczególnych służb do wsparcia. Ma ludzi również zaangażowanych w proces przygotowania do turnieju i wspólnie jakoś muszą tym kierować - powiedział.

Rapacki odniósł się również do oskarżeń Krzysztofa Rutkowskiego pod adresem policji . Według byłego detektywa, funkcjonariusze zaniedbali opiekę nad rodziną zaginionej Madzi. - To trzeba skonfrontować, bo absolutnie pomoc psychologiczna, pomoc negocjatorów powinna być udzielona, czy propozycja takiej pomocy powinna być udzielona. Policja twierdzi, że taką propozycję składała - stwierdził.

Brytyjczycy straszą polskimi autobusami na Euro [WIDEO]

Tusk na gali "Wprost" solidaryzuje się ze zwolnionym Lisem [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM