Mamy dokumenty negocjacyjne w sprawie ACTA [ZOBACZ!]

Otrzymaliśmy od ministerstwa kultury komplet dokumentów dotyczących negocjacji w sprawie ACTA wraz z wyjaśnieniem działań strony polskiej. Od wtorku, od momentu opublikowania dokumentów na stronie resortu, nie można było ich zobaczyć. Dopiero w środę późnym wieczorem strona zaczęła działać. Oto całość dokumentów ws. ACTA.

Strona Ministerstwa Kultury przestała działać we wtorek, tuż po opublikowaniu na niej pierwszej części materiałów dotyczących negocjacji w sprawie ACTA. Rzecznik Ministerstwa mówi o możliwym ataku DDoS .

W środę otrzymaliśmy od ministerstwa komplet dokumentów, które miały być zamieszczone na stronie resortu. Publikujemy komplet je w plikach PDF, wraz z informacją rządu o negocjacjach.

Zobaczcie dokumenty:

30.05.2008 - Posiedzenie Komitetu Polityki Handlowej Rady Unii Europejskiej - przygotowania do pierwszej sesji negocjacyjnej

11.07.2008 - Posiedzenie Komitetu Polityki Handlowej Rady Unii Europejskiej - przygotowanie do drugiej sesji negocjacyjnej ws. ACTA

Stanowisko na drugą sesję negocjacyjną (Waszyngton 29-30 lipca 2008r.)

3.12.2008 - Instrukcja dla przedstawiciela Polski na specjalne spotkanie ekspertów ds. własności intelektualnej ws. ACTA

Wyniki piątej rundy negocjacji (Rabat, 16-17 lipca 2009r.) i przygotowanie do 6-tej rundy

Stanowisko na posiedzenie Grupy Roboczej ds. Własności Intelektualnych - sprawozdanie z rezultatów 6 rundy negocjacyjnej - Seul, 4-6 listopada 2009r.)

Instrukcja na posiedzenie Przyjaciół Prezydencji 12 stycznia 2010r. w Brukseli - dyskusja nad rozdz.2 ACTA

Sprawozdanie z 7 rundy negocjacji (Guadalajara, 26-29 stycznia 2010r.)

12.02.2010 - Posiedzenie Komitetu Polityki Handlowej Rady Unii Europejskiej - przygotowanie do 8 rundy negocjacji

Rada ds. TRIPS, przygotowania do posiedzenia 2-3 marca 2010r. w Genewie - uwagi odnośnie przejrzystości konsultacji ws. ACTA

Instrukcja na posiedzenie Przyjaciół Prezydencji 3 września 2010r. w Brukseli - sprawozdanie z 10 rundy negocjacji ACTA w Waszyngtonie

Polski rząd - wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na przejrzystość negocjacji

Poza dokumentami negocjacyjnymi na stronach Ministerstwa opublikowano także opis przebiegu negocjacji z punktu widzenia polskiego rządu: Stanowisko polskiego rządu w sprawie negocjacji ACTA - czytaj >>> .

- Negocjacje przez dwa lata miały charakter niejawny - ani teksty negocjowanego instrumentu ani stanowiska poszczególnych państw nie były ujawniane opinii publicznej. Było to główną przyczyną powstania kontrowersji wokół ACTA, szerzeniu się pogłosek na temat jej treści i w znacznym stopniu wpłynęło na negatywny odbiór społeczny prowadzonych prac. W wyniku starań podejmowanych przez Polskę i pozostałe państwa krytykujące brak przejrzystości negocjacji, (rezolucję w tej sprawie przyjął także Parlament Europejski), podczas rundy w Nowej Zelandii (kwiecień 2010 r.) podjęto decyzję o ujawnieniu tekstu negocjowanej umowy - informuje rząd.

- Polska od początku negocjacji wyrażała poparcie dla prac nad umową w trybie jawnym - czytamy w dokumencie, a autorzy podają kilkukrotnie stanowisko negocjacyjne Polski.

Dla Polski nie do zaakceptowania było filtrowanie usług przez dostawców do internetu

Dla Polski nie do zaakceptowania byłaby sztywna regulacja, nakazująca nałożenie na dostawców usług dostępu do Internetu obowiązku filtrowania wszystkich połączeń elektronicznych w celu zablokowania wszelkich przypadków nielegalnego transferu plików, zawierających utwory chronione prawami autorskimi - pisze strona rządowa.

ACTA: o co w tym chodzi i pełny tekst umowy [CZYTAJ]

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM