PO ostro w dół, ziobryści w Sejmie [SONDAŻ]

Tylko 27 proc. poparcia dla PO i spadek o 6 pkt. proc. w porównaniu z badaniem z 27 stycznia - to wyniki najnowszego sondażu SMG/KRC dla TVN24. Wg nich Platformę dzieli teraz od PiS-u 5 pkt. proc. Do Sejmu weszłaby też po raz pierwszy Solidarna Polska.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się 8 i 9 lutego, gdy wykonano badanie, wzięłoby w nich udział 51 proc. Polaków, a do Sejmu weszłoby sześć partii.

Na PO głosowałoby 27 proc. Polaków, podczas gdy w badaniu z 27 stycznia partia Donalda Tuska uzyskała 33 proc. poparcia. Poparcie straciło też koalicyjne PSL 3 pkt proc., spadek z 9 do 6 proc. To jeden z pierwszych sondaży przeprowadzonych po wybuchu konfliktu ws. ACTA.

PiS uzyskało 22 proc. poparcia - bez zmian w porównaniu z badaniem styczniowym, Ruch Palikota - 17 proc., co oznacza to wzrost o 4 pkt. proc., a SLD - 10 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.)

Największą niespodzianką jest wzrost poparcia dla Solidarnej Polski, który pozwoliłby ziobrystom na wejście do Sejmu - z 2 do 5 proc.

Pozostałe partie - wg wyników tego sondażu - znalazłyby się poza parlamentem.

Sondaż został przeprowadzony przez SMG/KRC na zlecenie TVN24 w środę i czwartek na reprezentatywnej grupie 1000 Polaków .

Tajemnica antarktycznego jeziora. Co kryją wody Wostoku?>>

DOSTĘP PREMIUM