Rostowski w TOK FM: Już za 8 lat znalezienie pracy nie będzie problemem

Według ministra Jacka Rostowskiego nie należy bać się podwyższenia wieku emerytalnego. Bo - jak zapewniał w TOK FM - już za kilka lat największym problemem będzie znalezienie rąk do pracy. Szefowi resortu finansów nie podoba się apel o. Rydzyka, który nawołuje do niepłacenia podatków. - Ksiądz bierze na siebie odpowiedzialność. Niepłacenie podatków to przestępstwo karno-skarbowe - mówił minister finansów w TOK FM.

Skąd pan Rostowski wie co będzie za 8 lat...? [BLOG]

Jacek Rostowski uspokaja wszystkich, którzy boją się podwyższenia wieku emerytalnego. Według ministra na zmianie przepisów wszyscy skorzystają. - Już w roku 2020 problemem będzie nie znajdowanie miejsc pracy, ale rąk do pracy. Za osiem lat będzie 2 mln mniej ludzi zdolnych do pracy. Naprawdę nie będzie problemu ze znalezieniem pracy - zapewniał.

Przypomniał też, że podwyższanie wieku będzie następowało bardzo powoli. - W czasie najbliższych ośmiu lat liczba osób w wieku od 55 do wieku emerytalnego wzrośnie raptem o 650 tys. W czasie czterech lat kryzysu - w tych najtrudniejszych czasach - stworzyliśmy właśnie tyle miejsc pracy. Nasza gospodarka udowodniła, że możemy stworzyć pracę dla ludzi powyżej 55 lat - zachwalał min. Rostowski.

Palikot: Ludzie nie są idiotami - chcą pracować>>

Nawet taki optymista jak minister finansów dostrzega pewne problemy. - Będziemy musieli także bardzo poważnie pracować nad tym, żeby to była lepiej płatna praca. Żeby emerytura była godziwa - mówił w TOK FM. Od razu też dodał, że czasu na zrealizowanie tego planu jest dostatecznie dużo, aby się powiódł.

O. Rydzyk musi pamiętać, że niepłacenie podatków to przestępstwo

Zdaniem min. Rostowskiego Tadeusz Rydzyk musi mieć świadomość, jakie problemy spotkają tych, którzy nie będą płacić podatków.

Dla o. Rydzyka niepłacenie podatków jest uzasadnione po tym, jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmówiła Telewizji Trwam koncesji na nadawanie na cyfrowym multipleksie.

- To trochę mniej wzniosły cel niż te, które normalnie mogą służyć jako powód tak dramatycznego protestu, wypowiedzenia posłuszeństwa obywatelskiego - oceniał min. Jacek Rostowski w Poranku Radia TOK FM.

Zdaniem szefa resortu finansów przepisy są jasne: świadome niepłacenie podatków stanowi automatycznie przestępstwo karno-skarbowe. - Oczywiście każdy ma moralne prawo podjąć ryzyko. Ale ks. Rydzyk, nawołując do łamania prawa, bierze na siebie odpowiedzialność za to, co mogłoby się stać osobom, które nie będą płacić. Prawo jest, jakie jest, i jeśli ktoś świadomie je łamie, to musi wiedzieć, jakie są skutki. Jeśli uważa, że ma taką głęboką potrzebę moralną, to jest to sprawa tej osoby - stwierdził min. Rostowski.

Polska w tajnej korespondencji Thatcher, Cartera i Reagana: "Komunizm tu nie pasuje"

DOSTĘP PREMIUM