Kopacz o Musze: Jest bardzo dzielna, niech państwo dadzą jej szansę

Marszałek Kopacz broni minister Muchy. Minister sportu jest pod obstrzałem za nieprzygotowany do meczów Stadion Narodowy i wysoką premię dla byłego szefa Narodowego Centrum Sportu.

- Minister Mucha jest bardzo dzielna w tym, co robi. Proszę mi wierzyć - jest bardzo zdeterminowana. Jest osobą, której trzeba dać szansę i ja do państwa o to apeluję - mówiła do dziennikarzy Marszałek Sejmu na porannym briefingu prasowym. - Każdy nowy minister, szczególnie w tak trudnych czasach, przy trudnych sytuacjach, ale też takich, na które ten minister nie miał wpływu, nie powinno być dla tego ministra obciążeniem - dodaje.

Więcej: nie wypada mówić "piękna Joanna Mucha", lepiej "dr Joanna Mucha" >>>

Ewa Kopacz dodaje, że minister Mucha nie miała wpływu na premię dla Rafała Kaplera, gdyż to nie ona podpisywała z nim umowę. Dlatego zdaniem Marszałek Sejmu nie może to być obciążeniem dla minister sportu. - Zostawmy ocenę minister Muchy przynajmniej po okresie, w którym będzie można panią minister oceniać, ale już po EURO 2012, po zakończeniu tej kadencji - mówi Kopacz.

Zdaniem Marszałek Sejmu kluczem do rozwiązania sprawy premii dla Kaplera jest jego umowa. Jeżeli jest w niej zapis, że zakończenie budowy ma nastąpić do określonego dnia, a to nie nastąpiło, premia byłemu szefowi NCS nie należy się.

Najbardziej opiniotwórczym medium 2011 jest... [RANKING] >>

DOSTĘP PREMIUM