Były szef kancelarii Lecha Kaczyńskiego wycofuje oskarżenia wobec Radia ZET

Radio ZET i redaktor Mariusz Gierszewski nie muszą przepraszać byłego szefa Kancelarii Prezydenta RP. Piotr Kownacki wycofał się ze wszystkich zarzutów przeciwko stacji

W czwartek do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął wniosek pełnomocnika byłego szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotra Kownackiego o wycofanie pozwu przeciwko Radiu ZET. Tym samym Kownacki zrzekł się wszystkich wysuwanych roszczeń wobec stacji.

Sprawa toczyła się od 2009 roku. Były Szef Kancelarii Prezydenta RP domagał się od redaktora Mariusza Gierszewskiego oraz ówczesnego redaktora naczelnego stacji publicznych przeprosin za podanie informacji (25 i 26 maja 2009 r.), że w wyniku jego działalności Bank Ochrony Środowiska, w czasie gdy był on wiceprezesem tego banku (1999-2001), mógł stracić nawet ponad 100 mln zł.

Według informatorów radia, Kownacki prowadził m.in. procedurę skupowania długów . Reporterzy dotarli do dokumentów kontrolerów banku, którzy bardzo krytycznie ocenili prowadzone przez Kownackiego inwestycje.

W postępowaniu karnym ustalono, że to Piotr Kownacki bezpośrednio odpowiadał za zawarcie umów dotyczących skupu wierzytelności służby zdrowia przez BOŚ SA i dopuścił się szeregu zaniedbań, które doprowadziły do powstania szkody w majątku banku.

Piotr Kownacki uniknął odpowiedzialności karnej z powodu przedawnienia sprawy.

Awantura PiS-u na sejmowej komisji. Poszło o TV Trwam [WIDEO] >>

DOSTĘP PREMIUM