Palikot: Polacy muszą się wyrzec swojej polskości

"Polacy muszą się wyrzec swojej polskości" - tę kontrowersyjną tezę miał przedstawić Janusz Palikot na zeszłotygodniowym spotkaniu z liderami polskiej lewicy - donosi "Wprost". Wypowiedzieć spotkała się ze sprzeciwem innych uczestników spotkania. - Proszę nie szaleć - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Jak informuje "Wprost" , na zeszłotygodniowym spotkaniu partii i organizacji lewicowych z cyklu konwersatorium "Dialog i Przyszłość" Janusz Palikot powiedział kontrowersyjne zdanie: "Dziś przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości". Mówił to w kontekście roli Unii Europejskiej oraz roli, jaką powinna odgrywać w niej Polska.

Wypowiedź ta wprawiła członków spotkania w konsternację. - Proszę nie szaleć. Rozumiem intencje, ale odradzałbym takie sądy - zwrócił uwagę były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jeden z uczestników skomentował tygodnikowi przemówienie Palikota: "Wystąpienia Cimoszewicza i Kwaśniewskiego były klasowe, ale Palikot swoim wyskokiem trochę zepsuł dyskusję. Widać, nie mógł wytrzymać".

W spotkaniu w warszawskiej siedzibie fundacji Amicus Europae wzięli udział m.in.: Aleksander Kwaśniewski, Włodzimierz Cimoszewicz, Józef Oleksy, doradca prezydenta Tomasz Nałęcz, Paweł Piskorski, przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego, Ryszard Kalisz poseł SLD, senator niezależny Marek Borowski, europoseł SLD Marek Siwiec i Dariusz Szwed z Zielonych 2004.

Awantura PiS-u na sejmowej komisji. Poszło o TV Trwam [WIDEO] >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM