"Tusk stanął na czele protestu przeciw własnej decyzji" - Miller ocenia sto dni rządu

- W Polsce żadnych plusów związanych z działalnością obecnego rządu nie widzę - powiedział w Lublinie szef SLD Leszek Miller. Po stu dniach działania rządu Donalda Tuska były premier plusy dostrzega jedynie w polityce zagranicznej.

Na pytanie reporterki TOK FM o plusy obecnego rządu były premier odparł, że dostrzega je jedynie w polityce zagranicznej. - Plusem jest jasne i otwarte stanowisko rządu dotyczące pogłębienia integracji europejskiej. To jest ten projekt, pod którym my się podpisujemy - powiedział Miller.

Zdecydowanie więcej - wg szefa SLD - jest minusów związanych z działaniami rządu. Po pierwsze, ustawa refundacyjna i problemy pacjentów związane z kupowaniem leków. Po drugie, umowa ACTA. - Premier najpierw dokument podpisał, teraz się z tego wycofał. Co więcej, teraz apeluje do przywódców w Unii Europejskiej, żeby też się z tego wycofywali. Sam stanął na czele protestu przeciwko własnej decyzji - dodał Miller.

Wśród kolejnych minusów wymienił problemy związane z przygotowaniami Polski do Euro 2012. - To są zabawne, a czasami tragizabawne rzeczy, które się z tym wiążą. Chociażby Stadion Narodowy, który się otwiera i natychmiast się zamyka. Więc to nie są przykłady budujące - mówił w Lublinie lider SLD.

"Dajmy szansę minister sportu"

Leszek Miller - mimo krytyki przygotowań do Euro - zaapelował, aby dać szansę Joannie Musze. - Uważam, że trzeba dać szansę pani minister - powiedział.

Jako wytrawny polityk ma dla Joanny Muchy jedną radę: aby była mniej aktywna publicznie. - Dobrze by było, aby więcej się uczyła, więcej czasu spędzała z doradcami, aby jak najszybciej poznała sprawy związane z funkcjonowaniem swojego resortu. I aby jak najmniej się wypowiadała, bo niepotrzebnie stwarza preteksty do ataków - stwierdził były premier.

Miller przyjechał do Lublina w czerwonej partyjnej ortalionowej kurtce, w ramach akcji zbierania podpisów pod referendum przeciwko rządowym planom dotyczącym podwyższenia wieku emerytalnego.

Awantura PiS-u na sejmowej komisji. Poszło o TV Trwam [WIDEO] >>

DOSTĘP PREMIUM