Jarosław Kaczyński: PO chce mieć pieniądze na spłatę swoich długów

"Intencje premiera nie są szczere. Przekonuje nas, że chodzi o wyższe emerytury, a tymczasem chcą po prostu mieć pieniądze na spłatę swoich długów" - napisał w artykule dla "Faktu" Jarosław Kaczyński.

Według prezesa PiS "wygrane wybory i splendor władzy zawróciły w głowie premierowi". "Jest tak daleko od problemów Polaków, że po prostu przestał ich rozumieć. Polacy zasługują na lepszego premiera, lepszy rząd. Polacy zasługują na więcej" - napisał w "Fakcie" Kaczyński.

Lider opozycyjnej partii uważa, że ekipa Tuska nie powiedziała przed wyborami o swoich planach związanych z podniesieniem wieku emerytalnego. "Dla rządu Tuska krótkie życie emeryta to czysty zysk dla państwa" - pisze Kaczyński i dodaje: "Dziś rząd straszy nas, że albo dłużej pracujemy, albo natychmiast podwyższy nam podatki, składkę zdrowotną".

"To tak, jakby porównywać konia do kucyka"

Dla Kaczyńskiego hipokryzją rządu jest powoływanie się na przykład Niemiec i Szwecji, gdzie wydłużany jest wiek emerytalny. "To tak, jakby porównywać konia do kucyka. Jeśli Polacy będą mogli korzystać z takiego standardu i jakości życia, jak mieszkańcy krajów zachodniej Europy, wtedy będzie można ich zapytać, czy chcą dłużej pracować" - zauważa Kaczyński.

PiS ma rozwiązania

Prezes PiS przedstawia też rozwiązania jego partii. "Moje ugrupowanie jest za tym, by dać Polakom wybór. Każdy obywatel mógłby sam decydować, czy chce, czy ma siłę na to, by pracować ponad przewidziany dziś ustawowy okres pracy. Jednocześnie zaproponowaliśmy, by obywatele mogli również sami decydować, gdzie trafiają ich pieniądze odkładane na przyszłą emeryturę".

Według Kaczyńskiego "Prawo i Sprawiedliwość popiera również pomysł przeprowadzenia referendum w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego, ponieważ jest to zmiana, która bardzo głęboko ingeruje w życie społeczne, zawodowe, a przede wszystkim w życie milionów polskich rodzin". "Rząd nie może ignorować głosu półtora miliona Polaków, którzy złożyli swój podpis pod wnioskiem o referendum w tej sprawie" - pisze prezes PiS.

Awantura PiS-u na sejmowej komisji. Poszło o TV Trwam [WIDEO] >>

DOSTĘP PREMIUM