Olejnik: Gabinet Tuska po prostu nie działa. Zaliczają wpadkę za wpadką, a on nic

Po zwycięstwie w drugich wyborach parlamentarnych z rzędu zamknął się w swoim gabinecie i zniknął - mówi o premierze Monika Olejnik w najnowszym numerze ?Gali?. W rozmowie z magazynem zarzuca premierowi, że ten nie reaguje na wpadki swoich ministrów.

Olejnik zwraca uwagę na to, w jaki sposób Tusk komunikuje się ostatnio z opinią publiczną. - Od początku nowej kadencji jego gabinet po prostu nie działa, zaliczają wpadkę za wpadką, a on nic nie robi - mówi w wywiadzie. Według dziennikarki Tusk albo tego nie widzi, albo tylko udaje, że nie niczego nie dostrzega.

Olejnik ostro się wypowiada także o polskich politykach, którzy przychodzą do programów nieprzygotowani. - Większość jest dumna z siebie, napuszona, chodzą tacy zachwyceni sobą, najczęściej nie mając do tego wielu powodów - mówi. Zdarzają się sytuację kiedy polityk nie wie dosłownie nic. Po kilku minutach okazuje się też, że nie czyta nawet gazet. - I jeśli się nie spóźni to siedzi przede mną zadowolony z siebie i coś bredzi, a mnie i moim widzom lub słuchaczom opadają ręce - pointuje dziennikarka.

Według Moniki Olejnik w polityce sukces jest zawsze na chwilę i nie można odpuścić, a jeśli nie jest się pracowitym i innowacyjnym to szybko się znika.

Pytana o ostrość swoich ocen odpowiada, że dziennikarstwo wymaga zdolności do oceny i dziennikarz ma do niej prawo jeśli umie zachować bezstronność.

"Dlaczego mam płacić za żałobę narodową?" - list Artysty w Żałobie krąży w sieci>>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM