Palikot: Będziemy rozdawać prezerwatywy zamiast goździków!

- Będziemy dziś rozdawać prezerwatywy zamiast goździków. To współczesnej kobiecie jest bardziej potrzebne - zapowiada Janusz Palikot w Poranku TOK FM. - Odważny pomysł. Ale może rozdawać je panom? - pytała Janina Paradowska.

Jako facet apeluję: Mężczyźni! Oddajcie Polskę kobietom! [BLOG]

- Leszek Miller chce, by 8 marca był świętem państwowym. A panu nie wstyd? Ma pan tylko cztery kobiety w klubie (w rzeczywistości jest ich pięć) - zaczęła Janina Paradowska. - Chcielibyśmy, żeby było ich więcej. Ale zaproponowaliśmy jednej z nich - Wandzie Nowickiej - fotel wicemarszałkini Sejmu - powiedział Palikot.

- Ale przebije pan Millera? - dopytywała Paradowska. - Będziemy dziś rozdawać prezerwatywy zamiast goździków. To współczesnej kobiecie jest bardziej potrzebne. Nie wiem, czy święto kobiet nie jest przypadkiem utrwalaniem ich gorszej pozycji w społeczeństwie. Ważniejsze, by zaproponować konkrety. Równe płace dla kobiet i mężczyzn na tych samych stanowiskach, prawdziwy suwak na listach wyborczych do wszystkich instytucji (raz mężczyzna, raz kobieta na listach)... i wreszcie większa liczba żłobków. Trzeba szybko dokonać przełomu, jeśli chodzi o miejsca w żłobkach, by kobiety mogły wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim - wyliczał Palikot.

Ale rozdawanie prezerwatyw zamiast goździków jest dość ryzykowne. Może rozdawać je panom? - To bardzo dobra sugestia. Chociaż do elementu bycia wyzwoloną kobietą powinno być to, że nie ma z "tym" żadnego problemu. Jest tabu wobec środków antykoncepcyjnych, bo Kościół narzuca, bo nie ma edukacji seksualnej w szkole. I wciąż jeszcze, jak obserwuję ludzi, którzy na stacji paliw kupują prezerwatywy, widzę, że robią to z pewnym zawstydzeniem - stwierdził Palikot.

Na blogach o Dniu Kobiet i nie tylko>>

''Prezerwatywy zamiast goździków!''. Co sądzisz o pomyśle Palikota?

TOK FM PREMIUM