Graff: Wolę, żeby Janusz Palikot rozdawał prezerwatywy mężczyznom

- Wolałabym, żeby Janusz Palikot rozdawał prezerwatywy mężczyznom. Jednak odczarowanie tego przedmiotu, zdjęcie z niego odium wstydliwości, zapobiegnie wielu ciążom i zakażeniu wirusem HIV - tak Agnieszka Graff komentuje głośny pomysł Janusza Palikota ?prezerwatywa zamiast goździka?

Dyskutuj w debacie TOK FM>>

Jak sama przyznaje, jest wielką zwolenniczką rozdawania prezerwatyw. - Prezerwatywa chroni przed HIV, chroni przed ciążą. W interesie obu płci leży, żeby jej używać i traktować to jako oczywistość - komentuje Agnieszka Graff, członkini Rady Kongresu Kobiet.

Jak podkreśla, prezerwatywa nie jest niczym wstydliwym. - Moje przyjaciółki, które mają dorastających synów, upewniają się, czy syn ma prezerwatywę w torbie lub kieszeni, gdy idzie na imprezę. Odczarowanie tego przedmiotu, zdjęcie z niego odium wstydliwości, zapobiegnie wielu ciążom i zakażeniu HIV - dodaje Graff.

Nowicka: Zwracamy uwagę na coś ważnego

Wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka przyznaje, że to nie ona zainspirowała przewodniczącego. - Ale jest to oczywiście w symboliczny sposób wyrażenie również i moich intencji - tłumaczy. - W ten sposób zwracamy uwagę na bardzo poważny problem, który wciąż w Polsce jest nierozwiązany i długo jeszcze taki pozostanie. Chcemy, żeby kobiety miały dostęp do decyzji w sferze własnej płodności i rozrodczości - mówi Nowicka.

Jak przyznaje, oczywiście prezerwatywy mogliby otrzymywać również mężczyźni. - Ale ważne jest, żeby przełamać pewien stereotyp, że kobieta nie odpowiada za własną płodność - tłumaczy Nowicka - Tu chodzi o to, żeby kobieta w każdej sytuacji, w której prezerwatywa jest potrzebna, miała też odwagę zażądać jej od swojego partnera. Żeby umiała powiedzieć: "Chętnie, ale z prezerwatywą" - mówi.

Polecamy:

Żakowski: Gdybym dziś mógł wprowadzić jedną ustawę na rzecz kobiet>>

Skoro płeć nie ma znaczenia, to skąd różnice? [POLEMIKA]

Kobiety nie mają w Polsce tak źle? "Nie czuję się dyskryminowana" [DEBATA]>>>

''Prezerwatywy zamiast goździków!''. Co sądzisz o pomyśle Palikota?

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM