Schetyna: Jeśli przekonamy PSL, Ziobro i Kaczyński staną przed Trybunałem Stanu

Kontynuowanie sprawy Barbary Blidy jest jednym ze zobowiązań wyborczych PO - mówił w Radiu ZET Grzegorz Schetyna. Polityk Platformy sugerował, że możliwe jest postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu.

- Nie powiedziałbym, że nie ma szans na zebranie 276 głosów za postawieniem Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed TS. To zależy od przekonania Polskiego Stronnictwa Ludowego i od koalicyjnej większości, bo jeżeli ona będzie, to pozostałe głosy dadzą tę większość - powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik Grzegorz Schetyna, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

- Czy wyobraża pan sobie, że w głosowaniu Donald Tusk podniesie rękę za wnioskiem o postawienie liderów prawicy przed TS? - pytała Monika Olejnik. - Nie, nie wyobrażam sobie - odpowiedział Schetyna.

Polityk mówił, że kontynuowanie sprawy Barbary Blidy jest jednym ze zobowiązań wyborczych Platformy Obywatelskiej: - Nie chciałbym, żeby to zostało zrozumiane tak, że sprawa lat 2005-2007 jest zamknięta lub że sprawa śmierci Barbary Blidy jest zamknięta. Powinniśmy o tym mówić, bo ta sprawa jest kontynuacją tego, co zapowiedzieliśmy. Obietnic i zapowiedzi trzeba dotrzymywać - stwierdził Schetyna.

- Jutro mamy spotkanie zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej, będziemy o tym rozmawiać i decydować - dodał.

PiS przemaszeruje przez Warszawę. "To zawsze kończy się burdą" >>

DOSTĘP PREMIUM