Cimoszewicz w TOK FM: W działaniu Kaczyńskiego widać wręcz bezwzględny cynizm

Senator Włodzimierz Cimoszewicz nie zostawia suchej nitki na taktyce prezesa PiS-u. - Jego kategoryczne stwierdzenia, podburzanie ludzi, wzmaganie emocji - to jest sposób uprawiania polityki, z którym się nie godzę - stwierdził senator. Zdaniem gościa TOK FM PiS nie może udawać, że nie widzi problemu, przed którym stoimy. - Za 20-30 lat obecny system emerytalny się nie obroni. To jest bardzo poważny problem - mówił.

Zdaniem Włodzimierza Cimoszewicza środowa manifestacja Prawa i Sprawiedliwości wyglądała jak część kampanii wyborczej. - Jakbyśmy byli pół roku przed wyborami, a nie po wyborach. To troszeczkę absurdalne - ocenił.

- Widać wręcz bezwzględny cynizm do wykorzystywania wszystkiego, co może być jakąś okazją polityczną, szukania uzysków politycznych. Jego tak kategoryczne stwierdzenia, podburzanie ludzi, wzmaganie emocji - to jest sposób uprawiania polityki, z którym się nie godzę - oceniał Cimoszewicz działania prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz wideo

Zdaniem gościa "Poranka Radia TOK FM" opozycja nie może bagatelizować problemu emerytur w imię walki politycznej. - Jest bardzo poważny problem, przed którym wszyscy stoimy, jeśli mamy poczucie odpowiedzialności za przyszłe pokolenia. Dobrze wiemy, że za 20-30 lat obecny system emerytalny się nie obroni, ze względu na oczywiste tendencje demograficzne. I nie ma się co łudzić, że to się szybko zmieni. Dlatego nie można się odnosić do propozycji rządu, jak robi to PiS - uważa były premier, a dziś senator niezależny.

Grzechy rządu

Ale Włodzimierz Cimoszewicz wytykał błędy nie tylko Prawu i Sprawiedliwości. Dostało się także rządowi Donalda Tuska. - Rząd, ograniczając swoją wypowiedź do kwestii podniesienia wieku emerytalnego, nie przedstawia problemu szerzej. A dyskutowane powinny być różne rozwiązania. Po pierwsze - potrzeba więcej rozmowy - mówił senator.

Zdaniem gościa TOK FM przekaz rządu powoduje, że zmian "boją się ludzie, którzy mają po 60 lat". - A ich to przecież nie dotyczy - stwierdził.

Cimoszewicz podpowiedział premierowi, żeby zamiast ograniczać się do mówienia o podniesieniu wieku emerytalnego, przedstawił np. program rozwoju opieki zdrowotnej. - Trzeba przedstawić przynajmniej pewną koncepcję. Problem [reformy emerytalnej - przyp. red.] musi być prezentowany kompleksowo - podkreślał senator niezależny.

Prezydent Komorowski nie ma wątpliwości: - Zmiany w emeryturach są niezbędne>> .

Manifestacja PiS w Warszawie. Kaczyński: "Naprawdę - dosyć tego!" >>

Praca do 67. roku życia? Sprawdź, kiedy przejdziesz na emeryturę [TABELA]>>

TOK FM PREMIUM