Najbliższe plany "Solidarności": miasteczko pod kancelarią premiera i protest na Euro

Za 10 dni "Solidarność" zapowiada budowę miasteczka pod kancelarią premiera w proteście przeciw reformie emerytur. Planuje też manifestację na Euro 2012 - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

"Solidarność" chce zablokować rządowy plan wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn. Związek zebrał już 1,5 mln podpisów pod obywatelskim projektem referendum, ale PO i premier są przeciw. Uzasadniają, że wydłużenie wieku emerytalnego jest koniecznością.

Dlatego w "S" kiełkują kolejne pomysły. Najdalej poszedł region gdański, w którym wpływy zachował były przewodniczący "S" Janusz Śniadek, dziś poseł PiS. Wymyślili 35-dniową demonstrację pod siedzibą Donalda Tuska na warszawskich Alejach Ujazdowskich. - Ośrodkiem decyzyjnym w tej niezwykle istotnej sprawie jest premier i Rada Ministrów. I to premiera jako osobę, która zapowiedziała zmianę wieku emerytalnego w swoim exposé, należy nakłonić do pozytywnej dla nas w tej materii decyzji - oświadczyli związkowcy.

Ostatecznie ogólnopolski sztab protestacyjny skorygował ten plan. Rozpiska protestu wygląda tak: 22 marca protest przed centrum Dialog, w którym odbędzie się posiedzenie Komisji Trójstronnej z premierem. Dzień później na ulicach większych miast manifestacje z ulotkami, a w mediach początek specjalnej kampanii opłaconej przez "Solidarność".

- To będzie rozgrzeweczka przed główną rozgrywką - zapowiada szef "Solidarności" Piotr Duda.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej" .

Co ważniejsze atmosfera, czy infrastruktura? Gorące newsy o Euro 2012 w Polsce >>

TOK FM PREMIUM