Kwiatkowski: To najpoważniejszy kryzys koalicji. Wcześniejsze wybory są możliwe

- Nasz koalicjant draniem nie jest, ale to najpoważniejszy kryzys w koalicji, każdy scenariusz jest dopuszczalny - powiedział w ?Kontrwywiadzie RMF FM? Krzysztof Kwiatkowski w nawiązaniu do sporów w rządzie o reformę emerytalną. Polityk PO przyznał, że w tej sytuacji możliwe jest nawet rozpisanie wcześniejszych wyborów.
Zobacz wideo

- Nie zawsze trzeba mieć za drania tego, kto jest innego zdania, więc nasz koalicjant draniem nie jest, ale to najpoważniejszy kryzys w koalicji - przyznał Krzysztof Kwiatkowski w rozmowie z Konradem Piaseckim o reformie emerytalnej.

Polityk Platformy przyznał, że w razie braku porozumienia w tej sprawie z PSL możliwe jest zbudowanie większości parlamentarnej z innymi ugrupowaniami, np. Ruchem Palikota. - Ale z Palikotem możliwy jest tylko krótki nieformalny związek - zaznaczył od razu były minister sprawiedliwości.

"Polakom grożą emerytury głodowe"

Polityk Platformy podkreślał, że najważniejsze jest, by rozwiązać problem emerytur. - Dzisiaj na czterech pracujących przypada jeden emeryt. Za nieodległy czas te proporcje będą prawie że jeden do jednego. Jeżeli nie będzie zmian, to emerytura będzie emerytura głodową - tłumaczył.

Dodał, że jeżeli przeprowadzenie tych zmian okaże się niemożliwe, niewykluczone będzie rozpisanie wcześniejszych wyborów. - Będzie reforma i jestem przekonany, że w związku z tym nie będzie wyborów. Za to, jeżeli analizować, jakie scenariusze mogą się pojawić, oczywiście ich prawdopodobieństwo jest dużo mniejsze, to ten scenariusz z przyspieszonymi wyborami również wchodzi w rachubę - oświadczył poseł.

Praca do 67. roku życia? Sprawdź, kiedy przejdziesz na emeryturę [TABELA]>>

TOK FM PREMIUM