PiS w górę, PO bez zmian. "Jak trwoga, to do PiS" [SONDAŻ]

Platforma - 29 proc. - musi się powoli przyzwyczajać do tego, że jej przewaga nad PiS - 25 proc. - jest na granicy błędu pomiaru - pokazuje najnowszy sondaż "Gazety Wyborczej". Partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała w tym sondażu wzrost poparcia o 3 pkt. proc. w ciągu dwóch tygodni. - Jak trwoga, to do PiS - komentuje Ryszard Czarnecki.

W najnowszym sondażu TNS OBOP dla "Gazety" PO z 29-procentowym wynikiem ma takie samo poparcie jak przed dwoma tygodniami , PiS - 25 proc. - odnotowało trzypunktowy wzrost. Sytuacja pozostałych partii niewiele się zmieniła: do Sejmu wszedłby jeszcze Ruch Palikota (12 proc., bez zmian od początku marca), SLD (7 proc., dwa punkty w dół) oraz PSL (5 proc., bez zmian).

Skąd wzrost PiS, gdy PO stoi? "PiS hasłami obrony funduszy Kościoła zmobilizował prawicowych wyborców. Popiera go już ponad połowa z nich, a PO takich wyborców traci. Na początku roku popierał ją co trzeci prawicowy wyborca, teraz - co czwarty. Jak trwoga, to do PiS" - czytamy w "Gazecie".

- Gdy Platforma skręca w lewo, atakuje Kościół, to wyborca prawicowy idzie do PiS - komentuje europoseł PiS-u Ryszard Czarnecki.

Więcej, w tym komentarze eksperta, PO i notowania innych partii, w "Gazecie Wyborczej"

Sondaż przeprowadził TNS OBOP na zlecenie "Gazety Wyborczej" 15-18 marca na reprezentatywnej próbie 982 osób.

Sikorski oburzony, w hotelu nie było polskiej telewizji. Napisał list do menadżera >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM