Tusk: Najtańsze dla państwa są bezdzietne rodziny

?Dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci? - taką opinię na spotkaniu z Waldemarem Pawlakiem miał wyrazić Donald Tusk. Informację tę podaje portal Wprost24.pl.

Spotkanie PO i PSL-u miało miejsce 19 marca. Dotyczyło forsowanej przez PO reformy emerytalnej. Ludowcy nie chcą jej poprzeć w obecnym kształcie.

Pawlak mówił po spotkaniu, że "w czasie dyskusji pojawiła się też taka opinia, że dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci". - Finansowo to się zgadza, tylko że jest to perspektywa jednego pokolenia - ocenił. Według "Wprost" te słowa wypowiedział premier.

- Rzeczywiście tak było. Nie ukrywam, że byliśmy bardzo zdziwieni tą wypowiedzią premiera - zdradza tygodnikowi jeden z uczestników spotkania. - Według mnie to był żart, sarkazm. Przynajmniej tak to odczytałam. Ale rzeczywiście tak powiedział premier - dodał.

Cały czas nie ma porozumienia ws. reformy emerytalnej. Nadal prowadzone są rozmowy między koalicjantami. Zarząd PO upoważnił premiera do szukania poparcia dla rządowych planów wśród opozycji.

Praca do 67. roku życia? Sprawdź, kiedy przejdziesz na emeryturę [TABELA]>>

DOSTĘP PREMIUM