Hofman: Kaczyński nie przekazał Lepperowi żadnych informacji o DNA dziecka

- Jarosław Kaczyński nigdy nie posiadał żadnych materiałów pozwalających na identyfikację kodu genetycznego dziecka Anety Krawczyk - oświadczył Adam Hofman, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

To reakcja na artykuł "Gazety Wyborczej", w którym podano, że Jarosław Kaczyński jako premier przekazał wyniki testów DNA Andrzejowi Lepperowi, który mógł sprawdzić, czy jest ojcem dziecka Krawczyk.

Rzecznik PiS oświadczył także, że Jarosław Kaczyński nie przekazywał Andrzejowi Lepperowi żadnych informacji pozwalających na potwierdzenie tożsamości ojca dziecka Anety Krawczyk.

Kaczyński odda sprawę do prokuratury

Adam Hofman stwierdził też, że wszystkie zawarte w artykule "Gazety Wyborczej" zarzuty dotyczące pozyskania od Zbigniewa Ziobry badań DNA dziecka Anety Krawczyk i rzekomego ich przekazania Andrzejowi Lepperowi są kłamstwem.

Jego zdaniem mają one charakter pomówień naruszających dobra osobiste Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS zapowiedział też, że wobec Wojciecha Wierzejskiego, który miał zeznać o rzekomym przekazaniu badań DNA, Jarosław Kaczyński skieruje doniesienie do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu składania fałszywych zeznań.

Rutkowski skazany na 2,5 roku więzienia. Wyrok w sprawie mafii paliwowej >>

DOSTĘP PREMIUM