Miller przejmuje ludzi Palikota

Sojusz Lewicy Demokratycznej przejmuje lokalnych działaczy Ruchu Palikota. W Gdyni Leszek Miller powitał sporą grupę uciekinierów i zapowiedział, że to dopiero początek.

"Janusz nas oszukał"

- Na Pomorzu z Ruchu Palikota odeszło w ostatnim czasie 100 osób, 40 z nich wstąpi do SLD - zapowiada Agnieszka Gondek, podczas wyborów gdańska dwójka RP. - Struktury opuszczają ludzie, którzy tworzyli ten ruch, ludzie najbardziej ideowi. Przechodzimy do SLD, bo nie mogliśmy dalej budować nowoczesnej Polski. Nie mogliśmy zrealizować żadnych kluczowych postulatów, polityka Janusza Palikota polegała na wykorzystaniu naszej energii. Czujemy się oszukani - dodaje działaczka, siedząc ramię w ramię ze swoim nowym szefem, Leszkiem Millerem.

"Ruch Palikota to koń trojański PO"

- Było wiele powodów naszego odejścia - dodaje Leszek Korzeniowski, były wiceprzewodniczący zarządu okręgowego Ruchu Palikota. - Łamanie statutu, niespełnianie obietnic wyborczych, ale też to, że Ruch Palikota stał się przybudówką Platformy Obywatelskiej. To koń trojański, który został wprowadzony w środowisko lewicy po to, aby zastąpić dość drogiego koalicjanta, jakim jest PSL - rozkręcał się działacz i apelował: - Jeśli wasze serca biją po lewej stronie, zapraszamy do współpracy z SLD, spotkacie tutaj sojuszników, z którymi można rozmawiać o rozwiązaniach systemowych, a nie o tym, czy zapalić marihuanę w Sejmie, czy nie.

Miller: Zapraszamy kolejnych

Leszek Miller, pozując do zdjęć wśród swoich nowych ludzi, nie ukrywał satysfakcji. - Janusz Palikot do niedawna zapowiadał, że setki i tysiące działaczy SLD przejdą do niego. No to bardzo się cieszę, że tendencja jest odwrotna - uśmiechał się szef Sojuszu. - Nie do niego, a od niego. To jest początek, tendencja w całej Polsce jest narastająca. Kto chce, może wstąpić do SLD, kto nie chce, może być tylko sympatykiem. Każdą parę rąk witamy serdecznie.

Miller nie ukrywał, że mile widziane byłyby też ręce dzierżące już legitymację poselską: - Jeżeli jakiś poseł z klubu Janusza Palikota chciałby przejść, to się nad tym zastanowimy.

'Orbán, Kaczyński, prowadźcie na Warszawę'. Wyjazd prawicy na Węgry [FOTO] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM