Kwiatkowski: Działania prokuratury ws. śmierci Magdy nie są profesjonalne

Krzysztof Kwiatkowski z PO krytykuje w programie "Kawa na ławę" w TVN24 konferencję prasową katowickiej prokuratury, w której ujawniła, że bada wątek "celowego i zaplanowanego pozbawienia" życia Magdy z Sosnowca. Zarzuca jej brak profesjonalizmu i wskazuje, że to działanie może zaszkodzić śledztwu.

- Główna hipoteza w śledztwie może się zmieniać, ale sytuacja, w której prokuratura publicznie zmienia hipotezę, jest absolutnie sytuacją nie do przyjęcia i budzi wątpliwości co do profesjonalizmu działania prokuratorów - ocenia były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski z PO. Nawiązuje tym do piątkowej konferencji katowickiej prokuratury ws. śmierci Magdy z Sosnowca.

Rzeczniczka prokuratury podała wtedy, że badane są różne wersje zdarzenia, w tym mówiąca o celowym i zaplanowanym pozbawieniu Magdy życia. Śledczy badają też, czy ktoś pomagał matce Magdy, Katarzynie W., w ukryciu zwłok. Według Kwiatkowskiego taka zbytnia otwartość prokuratury może być niekorzystna dla dochodzenia.

Niepochlebnie o tej konferencji wyraża się również Ryszard Kalisz z SLD. - Tutaj widać wyraźnie, że prokuratura katowicka jest nieprofesjonalna. Kompletnie nie wie, co robić. Nie wie, jak znaleźć się w świecie, gdzie mamy 24-godzinne telewizje informacyjne - twierdzi.

Reforma emerytalna za stołki?

Politycy rozmawiali w programie również nt. reformy emerytalnej. Sławomir Kopyciński z Ruchu Palikota potwierdził, że jego partia może poprzeć plany rządu, ale pod pewnymi warunkami. Następnie ostro zaatakował Donalda Tuska. - Widać jak na dłoni, że wprowadzając suchy zapis 67 - wspomaga OFE i rynki finansowe. Kto będzie tymi pieniędzmi obracać? Europejska finansjera. Tusk buduje pozycję w Unii dla siebie i Jana Krzysztofa Bieleckiego. W tej grze chodzi o cyniczną grę o kasę i stołki

- zarzucił poseł premierowi.

Praca do 67. roku życia? Sprawdź, kiedy przejdziesz na emeryturę [TABELA]>>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM