Palikot: Michalik jest takim samym chamem jak Rydzyk [WIDEO]

- Często księża są chamami, polski ksiądz prowincjonalny to bardzo często taki cham, prostak niewykształcony - komentował Janusz Palikot w Radiu ZET żarty o. Rydzyka z Anny Grodzkiej. Według szefa RP Kościół żyje w feudalnym świecie, w którym nie przeszedł prawdziwego i publicznego zweryfikowania.
Zobacz wideo

Koncesja powinna być odebrana Radiu Maryja

Według niego koncesja na nadawanie powinna być zabrana Radiu Maryja, a nie TV Trwam. - Telewizja Trwam póki co ma mniej na sumieniu niż Radio Maryja. Radio Maryja łamie ustawę o koncesji społecznej, nadaje reklamy, prowadzi programy polityczne - mówi Palikot. Dodaje, że w radiu redemptorysty często pojawiają się wypowiedzi antysemickie i rasistowskie.

"Michalik takim samem chamem jak Rydzyk"

Według Palikota Kościół żyje w feudalnym świecie, którego symbolem jest właśnie o. Rydzyk i jego "pewny siebie ton". Na stwierdzenie Moniki Olejnik, że jest on popierany przez Episkopat, a nie krytykowany Palikot powiedział, że Michalik (arcybiskup Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski - red.) jest taki sam jak szef Radia Maryja. - Michalik jest takim samym chamem jak Rydzyk, no taka jest prawda - mówi szef RP.

- Kiedy by trzeba było poprosić ludzi realnie o pieniądze, a nie załatwiać to z politykami, pozwoliłoby to Kościołowi wyjść z tych feudalnych oparów - dodaje.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM