Sprawa więzień CIA ma "przykryć" kłopoty rządu - uważa Leszek Miller

Zdaniem Leszka Millera nie jest przypadkiem, że informacja o zarzutach dla Siemiątkowskiego pojawia się właśnie teraz. - Kiedy pod oknami premiera jest organizowane miasteczko "S", kiedy w koalicji trzeszczy i jest ona bliska rozpadu - mówił lider Sojuszu. - Millerowi puściły nerwy - ocenił w TOK FM Marcin Święcicki z PO.

- Według mojej wiedzy, którą posiadam i wielokrotnie państwu mówiłem, w Polsce nie było tajnych więzień CIA - powtórzył Leszek Miller podczas konferencji zwołanej w Sejmie.

Sojusz Lewicy Demokratycznej jest tak bardzo zaskoczony postawieniem zarzutów Zbigniewowi Siemiątkowskiemu, że chce wyjaśnień od... prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. - Nie możemy się dowiadywać z gazet i od dziennikarzy o tym, jak są prowadzone śledztwa, tym bardziej gdy te śledztwa są tajne - mówił poseł Dariusz Joński.

"Posłowi Millerowi puściły nerwy"

- Mnie się wydaje, że posłowi Millerowi puściły nerwy. Trzeba mieć bardzo mocne dowody, żeby oskarżać dziennikarzy, że piszą na zamówienie. Wydaje mi się, że poseł Miller za bardzo się zdenerwował - komentował w TOK FM poseł PO Marcin Święcicki.

Polityk w programie "Biuro poselskie" powtarzał, że prokuratura jest niezależna.

A kiedy Przemysław Wipler z Prawa i Sprawiedliwości zareagował na te słowa śmiechem, odpowiedział: - To w czasach PiS prokuratura robiła rzeczy na zamówienie rządu.

Wipler z diagnozą Święcickiego oczywiście się nie zgadza. Ale także on nie krył zaskoczenia słowami Leszka Millera.

- Jeżeli dwaj byli premierzy, Kaczyński i Tusk, powiedzieli dziś, że nie wiedzieli o tajnych więzieniach w Polsce... A nasz pan prezes i myślę, że Donald Tusk także, nie mają interesu, żeby coś takiego kryć - stwierdził poseł PiS.

Dziś są prokuratorskie zarzuty A Amnesty International przez lata słyszało, że broni terrorystów. PRZECZYTAJ>>

Psychuszka, tortury i szantaż. Tak siedzą "polityczni" na Białorusi>>

 

"Pomysł bezecny i nikczemny", PiS popiera protesty przeciw reformie emerytalnej >>

DOSTĘP PREMIUM