Nowak zapowiada obniżki cen za przejazd autostradami

Minister infrastruktury Sławomir Nowak zapowiedział na konferencji prasowej obniżenie cen za przejazd autostradami w Polsce. Obniżka dotyczy odcinków zarządzanych przez GDDKiA, nie dotyczy zaś odcinków koncesjonowanych.

Projekt Ministerstwa Infrastruktury zakłada obniżenie kosztu przejazdu po autostradach w Polsce. - Mówimy o tych odcinkach A2, A4 i A1, które będą zarządzane przez GDDKiA. Nie mówimy o odcinkach koncesyjnych, na które zgodnie z umową minister transportu ma ograniczony wpływ - wyjaśniał Nowak.

- Dzisiaj jest przedwcześnie, żeby mówić o wysokości obniżki, o jej stuprocentowej pewności. Ja jestem do niej bardzo mocno przekonany. Rozmawiałem na jej temat również z premierem, a premier mówił na ten temat publicznie. Jesteśmy w ostatniej fazie ustaleń z ministrem finansów co do wysokości odpłatności za przejazd kilometrem drogi zarządzanej przez Generalną Dyrekcję - mówił.

Nowak przyznał, że po raporcie Komisji Europejskiej dot. stanu dróg Polska nie ma powodów do radości. - Przypomnę państwu, że z boomem inwestycyjnym i infrastrukturalnym mamy do czynienia dopiero od pięciu lat - stwierdził - Nie da się 50 lat zapóźnień nadrobić z dnia na dzień, z roku na rok. Do 2015 roku dokończymy te wszystkie projekty drogowe i autostradowe, które mamy rozpoczęte - mówił.

Sikorski odpowiada Kaczyńskiemu: Stąd wiedziałem, że nikt nie przeżył >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM