Hofman do PSL: Będziecie się w politycznym piekle smażyć

- Będziecie w politycznym piekle się smażyć - mówił do PSL Adam Hofman. - Jak pójdziecie do ludzi i będzie tłumaczyć, co znaczy pracować do 67. roku życia, w małym miasteczku, to zobaczycie... - straszył poseł PiS w Radiu ZET. Z kolei Beata Kempa, mówiąc o piątkowej debacie o wieku emerytalnym w Sejmie, stwierdziła: - Tusk powinien wstać i powiedzieć: ?Oszukałem was, Polacy?.

Piątkowa debata ws. reformy emerytalnej rozpaliła polityków, którzy byli gośćmi "Ósmego Dnia Tygodnia" w Radiu ZET.

- Premier popłynął, poniosły go emocje - mówiła Beata Kempa, komentując słowa Donalda Tuska, który w czasie debaty nazwał szefa "Solidarności" pętakiem. - Obraził przedstawiciela dwóch milionów wnioskodawców referendum - stwierdziła.

Solidarna Polska zdecydowała się na skierowanie wniosku do komisji etyki poselskiej. - Żeby już premier nie obrażał gości w Sejmie. Skoro nie można z nim walczyć, to trzeba go edukować - powiedziała posłanka SP.

Premier powinien powiedzieć: "Oszukałem was"

Kempa mówiła także: - Tusk powinien wstać i powiedzieć: "Tak, oszukałem was, Polacy, nie powiedziałem wam przed wyborami, że będę dokonywał tak gruntownej reformy. Nie boję się, staję z otwartą przyłbicą i odwołuję się do woli narodu w tej bardzo ważnej sprawie". Zabrakło mu odwagi i wyszło jak zawsze - koalicja wisząca na włosku zagłosowała i zdecydowała, że nie będzie referendum ws. emerytur .

- Będziecie w politycznym piekle się smażyć - mówił do PSL Adam Hofman. - Jak pójdziecie do ludzi i będzie tłumaczyć, co znaczy pracować do 67. roku życia, w małym miasteczku, to zobaczycie... - straszył poseł PiS, który nie może darować ludowcom zagłosowania ramię w ramię z Platformą.

Nie będzie referendum ws. emerytur. Bój w Sejmie i przed Sejmem [MINUTA PO MINUCIE]

Nie róbmy drugiej Grecji w Polsce

Tomasz Nałęcz popiera reformę i podniesienie wieku emerytalnego. - Nie można ludzi usypiać tym, że jak nic nie będziemy robić, to będzie dobrze. Przykład grecki pokazał, że jest to nieodpowiedzialne. Po to ludzie są wybierani do parlamentu, żeby patrzeć trochę dalej - stwierdził doradca prezydenta.

Stefan Niesiołowski pytany, czemu kiedyś PO była przeciwna podniesieniu wieku emerytalnego, a teraz jest za: - Sytuacja się zmieniła na niekorzyść. Premier w doskonałym wystąpieniu mówił, że jako polityk bierze odpowiedzialność za kraj.

Koalicja ograła Palikota

Według Adama Hofmana Janusz Palikot przegrał sprawę emerytur. - Stracił cnotę, a nie dostał rubla. Powiedział, że poprze reformę emerytalną, a tymczasem PO dogadała się z PSL - stwierdził polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Kempa do Mularczyka: "Każ premierowi wyjść z nory. Zrób show". Nagrało się

Gorąca debata ws. emerytur: "Pętak", "tłuste koty", "Drakula" - najlepsze cytaty [TOP 10]

 

Birma: Historyczne wybory: pozwolili wystartować opozycji. Komu to się opłaci?>>

DOSTĘP PREMIUM