Biskup Pieronek: Niech Kaczyński się spowiada z tego, co mówi

- Kościół nie jest żadną instytucją narodową! Politycy wykorzystują go do swoich wojenek, jedni go bronią, inni - atakują, bo taki sobie cel obrali. Powinni przede wszystkim wiedzieć, czemu służy Kościół, i nie wymyślać jego obrazu na swój użytek. Niech Kaczyński lepiej spowiada się z tego, co mówi - sugeruje w rozmowie z Wirtualną Polską biskup Tadeusz Pieronek.

Pieronek odniósł się do słów prezesa PiS, który w ubiegłym tygodniu przekonywał, że polityka rządu wobec Kościoła jest bardzo agresywna. - Ten atak na Kościół, ta wojna z Kościołem, to jest przecież nic innego jak uderzenie w podstawy naszej kultury duchowej. Kościół w Polsce jest instytucją religijną, jest częścią Kościoła Powszechnego, ale jest także instytucją narodową i nie da się od tego uciec - mówił Jarosław Kaczyński.

Pieronek w rozmowie z portalem ocenia : - Jeśli ktoś przesadzi, chlapnie słowo, od razu robi się z tego medialną kampanię. To niepoważne i niebezpieczne.

"Kościół ma największe problemy sam ze sobą"

- Rząd zmienia system emerytalny, więc szuka pieniędzy na nasze przyszłe emerytury. Cóż w tym dziwnego, że podejmuje takie kroki? Sprawy związane z Komisją Majątkową i Funduszem Kościelnym wymagają jednak rzeczowej dyskusji i decyzji uwzględniających obowiązujące przepisy prawa, także wynikające z zawartego konkordatu - mówi Pieronek.

Pytany o grzechy Kościoła, stwierdza: - Kościół ma największe problemy sam ze sobą, jest lustrzanym odbiciem społeczeństwa, a więc i jego problemów.

Sikorski odpowiada Kaczyńskiemu: Stąd wiedziałem, że nikt nie przeżył >>

TOK FM PREMIUM