Miller: Dobry terrorysta to martwy terrorysta

- Stoję po stronę ofiar, zabijanych w metrze, wieżowcach. Uważam, że dobry terrorysta to martwy terrorysta - powiedział w Radiu ZET były premier Leszek Miller. Tłumaczył również z ostatniej wpadki rzecznika SLD związanej z podaniem przez niego błędnej daty wybuchu Powstania Warszawskiego. - Dzwonił wczoraj do mnie bardzo zawstydzony - stwierdził Miller.

Leszek Miller w rozmowie z Moniką Olejnik wypowiedział się nt. burzy medialnej, która wybuchła w związku z rzekomymi więzieniami CIA w Polsce. Ponoć trzymano i torturowanych w nich schwytanych terrorystów. W czasie, gdy rzekome więzienia miały istnieć, Miller był premierem. Gdyby doniesienia były prawdą, grozi mu proces przed Trybunałem Stanu.

- Cieszę się, że w tej sprawie większość publicystów i polityków zajmuje racjonalne stanowisko, stojąc po stronie ofiar, a nie terrorystów. Ja też stoję po stronę ofiar, zabijanych w metrze, wieżowcach. Uważam, że dobry terrorysta to martwy terrorysta - powiedział lider SLD.

Nie chciał za to początkowo mówić o Januszu Palikocie, z którym jest obecnie w ostrym konflikcie. Szef Ruchu Palikota publicznie apelował do Leszka Millera, by ten odszedł z polityki po publikacji doniesień ws. więzień CIA . - Mógłbym się posłużyć zdaniem klasyka: "Nie chce mi się o tym gadać" - stwierdził.

Zapytany o ostrą wymianę zdań i oskarżeń między nim a Palikotem, stwierdził: "Jeśli on przestanie o mnie kłamać, to ja przestanę mówić o nim prawdę". Poproszony o wymienienie choćby jednej zalety Palikota, zaśmiał się i odparł: "Trudno cokolwiek dobrego powiedzieć o Palikocie". Szybko jednak dodał: "Janusz Palikot jest niewątpliwie zdolnym człowiekiem. Niestety zdolnym do wszystkiego".

Były premier musiał się również tłumaczyć z wpadki rzecznika SLD . Dariusz Joński oświadczył, że Powstanie Warszawskie wybuchło w... 1988 roku. - Dzwonił wczoraj do mnie bardzo zawstydzony. Mówił, ze niepotrzebnie dał się wmanewrować w konkurs - powiedział Miller.

Praca do 67. roku życia? Sprawdź, kiedy przejdziesz na emeryturę [TABELA]>>

TOK FM PREMIUM