Kaczyński życzy wesołych świąt i zaprasza pod Pałac. "Będę przemawiał, stanie krzyż" [WIDEO]

"Wszelkich łask Bożych, szczęścia rodzinnego i wszystkiego tego, czego sami życzylibyście państwo sobie i Polsce" - życzy Polakom w specjalnym filmie Jarosław Kaczyński. W umieszczonym na stronie MyPiS.pl filmie prezes PiS "przy okazji" zaprosił też na obchody drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej. - Pod Pałacem stanie krzyż - zapowiedział.
Zobacz wideo

Na stronie mypis.pl umieszczono życzenia wielkanocne Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS życzy Polakom "wszelkich łask bożych", szczęścia rodzinnego i powodzenia w pracy oraz "wszystkiego tego, czego sami by sobie życzyli i Polsce".

Ale film zawiera nie tylko życzenia. - Chciałem także skorzystać z okazji, by zaprosić Państwa na pierwszy dzień po świętach. Tak się złożyło, że to druga rocznica smoleńskiej tragedii - przypomina Kaczyński. I zaprasza Polaków na wtorkowe obchody, a także na kongres "Polska - Wielki Projekt" , poświęcony pamięci Lecha Kaczyńskiego.

Druga rocznica 10.04: Krzyż, filmy i przemówienie szefa PiS

Obchody drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczną się o 8.00 comiesięczną mszą św. w kościele seminaryjnym. Następnie - zgodnie z zapowiedzią Jarosława Kaczyńskiego - pod Pałacem Prezydenckim zostanie złożony wieniec, stanie też krzyż. - Później przez wiele godzin naprzeciwko Pałacu będzie stał telebim, będziemy nadawać różne filmy. O 16.30 będę przemawiał - zapowiedział prezes PiS. Po kolejnej mszy - w katedrze o 19.00 - procesja jej uczestników przejdzie z powrotem pod Pałac.

Biczowanie, ukrzyżowanie, krwawe obchody Wielkiego Tygodnia [ZDJĘCIA] >>

TOK FM PREMIUM