Biedroń: Mam absmak, kiedy Kaczyński politycznie wykorzystuje śmierć brata

Poseł Robert Biedroń ma dosyć dyskusji o katastrofie smoleńskiej. I jak mówił w TOK FM, ma ?bardzo nieprzyjemny odruch, kiedy mówimy o Smoleńsku?. - Mam pewien absmak, kiedy Jarosław Kaczyński wykorzystuje politycznie śmierć brata. To teatr, w którym nie chcę uczestniczyć - stwierdził poseł Ruchu Palikota.

Robert Biedroń nie ma wątpliwości, że dyskusja o katastrofie zabrnęła za daleko. - Tutaj już nie chodzi o wyjaśnienie przyczyn i rozsądną debatę. Ale o licytację, kto wymyśli bardziej spiskową teorię na temat tego, co się wydarzyło. Mamy już nawet wersję zamachu na prezydenta i oskarżenia Rosji.

Żakowski o rocznicy smoleńskiej: Boję się, że to będzie straszny dzień

Tezę o zamachu stawiają politycy Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnim wywiadzie telewizyjnym prezes partii stwierdził, że "nie jest pewien, czy w Smoleńsku miał miejsce zamach, ale coraz więcej na to wskazuje".

- Po pierwsze, politycy nie są ekspertami od badania przyczyn katastrofy. A po drugie, politycy będą wykorzystywali to do celów politycznych. Mam pewien absmak, kiedy Jarosław Kaczyński wykorzystuje politycznie śmierć brata. To teatr, w którym nie chcę uczestniczyć, coś bardzo nieprzyjemnego - komentował poseł Robert Biedroń.

Gość Poranka Radia TOK FM przyznał też, że unika rozmów o katastrofie smoleńskiej także z przyczyn osobistych. - Tam zginęła moja przyjaciółka Izabela Jaruga-Nowacka i moi znajomi - przypomniał.

Prezydent Kaczyński - "szeryf, który dzieli społeczeństwo"

Przy okazji drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej Robert Biedroń wystawił złą ocenę działalności politycznej Lecha Kaczyńskiego. - To był nieudany prezydent dzielący społeczeństwo. Ze swojej działalności społecznej mam bardzo wiele negatywnych doświadczeń. Jeszcze jako prezydent Warszawy Lech Kaczyński zachowywał się jak szeryf, który macha pistoletem, straszy atrapami bomb, zakazuje - wyliczał poseł Ruchu Palikota.

Lech Kaczyński nie nadawał się na polityka - ocenia Robert Krasowski

Robert Biedroń podkreślił, że "nadal są politycy", którzy tak jak Lech Kaczyński dzielą społeczeństwo.

Wyrwane serca, krzyk i tupolew. Kontrowersyjny obraz "Smoleńsk" >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM