Palikot gra z Kwaśniewskim, dlatego atakuje Millera - tłumaczy Napieralski

Zdaniem Grzegorza Napieralskiego wyłącznie polityka stoi za atakami Janusza Palikota na Leszka Millera w kontekście więzień CIA. - Wtedy prezydentem był Aleksander Kwaśniewski, a wymienia się tylko premiera Leszka Millera. Ewidentnie widać nieszczerość, bo Palikot gra z Kwaśniewskim - tłumaczył w TOK FM poseł SLD. I jak podkreślał, ?nie mamy żadnej wiedzy? na temat więzień CIA w Polsce.

Grzegorz Napieralski nie ma wątpliwości, że to nie wrażliwość na przestrzeganie praw człowieka kieruje Januszem Palikotem. Bo jak przypomniał poseł SLD. Palikot jako polityk Platformy Obywatelskiej nie miał nic przeciwko obecności polskich żołnierzy w Afganistanie. - Był za powiększaniem naszego kontyngentu. I bronił decyzji, żeby przejąć kontrolę nad jedną z prowincji Afganistanu. A to przecież wiązało się także z ryzykiem dla polskich żołnierzy - powiedział gość Poranka Radia TOK FM.

Dlatego zdaniem Napieralskiego wyłącznie polityka stoi za atakami Palikota na Leszka Millera. Przypomnijmy, że po ujawnieniu zarzutów dla Zbigniewa Siemiątkowskiego w sprawie więzień CIA w Polsce, lider Ruchu Palikota stwierdził, że Miller ma krew na rękach.

- A jeśli mówimy o odpowiedzialności politycznej, to wtedy prezydentem był Aleksander Kwaśniewski. Ale Janusz Palikot wymienia tylko premiera Millera. Ewidentnie widać więc nieszczerość. Palikot gra z Aleksandrem Kwaśniewskim, a nie z Millerem. Palikot obraził się na Leszka Millera i szuka argumentów, żeby go atakować i niszczyć - ocenił Napieralski.

Co to za lewica?

Po atakach, jakie Palikot przypuścił na szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej, pojawiły się oceny, że to początek walki o prymat na lewicy. Według Napieralskiego to chybiona ocena. Bo, jak tłumaczył w TOK FM, Ruch Palikota to nie jest ugrupowanie lewicowe.

- Jak mówimy o podniesieniu wieku emerytalnego, przeciwko czemu protestuje lewica w całej Europie, to Janusz Palikot popiera pomysł zmian. Jak mamy pomysł o referendum, to Ruch Palikota tego nie chce. Jak patrzę na decyzję posłów Ruchu Palikota, to trudno mi mówić o lewicowości - podkreślał poseł SLD.

Czy taktyka Palikota przynosi efekty? Według marcowego sondażu poparcia dla partii politycznych, RP ciągle wyprzedza SLD. Na ugrupowanie byłego posła PO chce głosować 12 proc. wyborców. Sojusz może liczyć na 7 proc.

Prof. Środa o Leszku Millerze: "Polityka poznaje się po tym, jak kończy" [FELETON]>>

"Jesteśmy tu już 2 lata, ponieważ..." - "obrońcy krzyża" dla Gazeta.pl [WIDEO]

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM