"Padre walnął pięścią w stół". O. Rydzyk próbuje zjednoczyć prawicę

PRZEGLĄD PRASY. Ojciec Tadeusz Rydzyk odzyskuje wpływy na prawicy - pisze "Rzeczpospolita". I próbuje ją zjednoczyć, ale na razie w swoim interesie - na potrzeby demonstracji w obronie TV Trwam. Na spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim miał postawić warunek: albo partie prawicy pójdą razem, albo niech nie liczą na wsparcie jego mediów.

Reprymenda dyrektora Radia Maryja podziałała. Politycy PiS i Solidarnej Polski zapowiadają, że 21 kwietnia w manifestacji przeciwko decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odmawiającej TV Trwam miejsca na platformie cyfrowej liderzy skłóconych prawicowych środowisk pójdą razem.

Jak pisze "Rzeczpospolita", potrzebna była interwencja na najwyższym szczeblu.

Informator: "Padre musiał walnąć pięścią w stół"

"Padre nie akceptuje sporów wśród ludzi o bardzo podobnych poglądach" - cytuje współpracownika o. Rydzyka gazeta. Według niewymienionego z nazwiska informatora dyrektor Radia Maryja uważa, że dzięki sporom po prawej stronie rząd Tuska i bliskie mu media "rozgrywają prawicę jak dzieci".

- Ale racjonalne argumenty nie trafiały i ojciec musiał walnąć pięścią w stół - mówi "Rz" współpracownik redemptorysty.

Prawica razem albo nie będzie wsparcia Radia Maryja

"Walnięcie pięścią" miało zostać zastosowane podczas niedawnego nieformalnego spotkania o. Rydzyka z Jarosławem Kaczyńskim. Na spotkaniu ustalano szczegóły demonstracji w obronie TV Trwam. Wcześniej politycy PiS i SP walczyli o to, która z tych partii zostanie wymieniona na antenie Radia Maryja jako organizator manifestacji - czyli de facto obrońca TV Trwam. Jak mówi informator "Rzeczpospolitej", "ojciec Rydzyk postawił sprawę jasno".

Warunek brzmiał: Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość i Solidarna Polska nie pójdą w obronie telewizji Trwam razem, "to żadnego wsparcia nie będzie".

"Liderzy PiS i SP pójdą obok siebie" w manifestacji

Dziś już poseł PiS Andrzej Jaworski zapowiada, że liderzy prawicowych partii pójdą w manifestacji obok siebie, a poseł SP Arkadiusz Mularczyk potwierdza jego słowa. Zastrzega jednak, że to SP pierwsza zarejestrowała manifestację, która rozpocznie się 21 kwietnia od mszy świętej na warszawskim placu Trzech Krzyży. Potem pochód ma przejść pod Kancelarię Premiera i Belweder. Nie wiadomo, czy o. Rydzyk zjawi się osobiście, czy przemówi do zebranych przez telebim ze studia w Toruniu.

"Kamienna kronika świata". Znalezisko w Polsce fenomenem na światową skalę [FOTO]

TOK FM PREMIUM