Sondaż: PiS tylko 3 pkt procentowe za PO. SLD przegoniło partię Palikota

PiS traci do PO tylko 3 pkt procentowe. Z kolei SLD udało się wyprzedzić Ruch Palikota. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS OBOP dla programu ?Forum? w TVP Info. Do Sejmu nie dostałoby się ugrupowanie Zbigniewa Ziobry.

Według sondażu, który podało TVP Info, na PO chce głosować 34 proc. badanych, a na PiS 31. To bardzo duży spadek Platformy, bo jeszcze w listopadzie chciało na nią głosować 44 proc. respondentów. W stosunku do poprzedniego miesiąca PO straciła 1 pkt proc. - podaje TVP Info.

Trzecie miejsce na podium stracił Ruch Palikota, który obecnie cieszy się 10-procentowym poparciem, co oznacza spadek o trzy punkty. Jego miejsce zajął Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który chce głosować 13 proc. badanych. - To najciekawsze zmiany w sondażu. Być może Ruch Palikota płaci cenę za poparcie reformy emerytalnej rządu, która nie cieszy się poparciem elektoratu centrolewicowego - komentuje dla TVP Info dr Maliszewski.

Do parlamentu weszłoby także Polskie Stronnictwo Ludowe, które w wyborach mogłoby liczyć na 6 proc. głosów. Z pozostałych partii tylko Solidarna Polska zbliżyła się do 5-procentowego progu wyborczego z 3-procentowym poparciem. Co ciekawe, 34 proc. Polaków nie wie, na kogo by zagłosowało, a kolejne 21 proc. deklaruje, że nie poszłoby do wyborów.

Te wyniki różnią się dość mocno od sondażu podanego tego samego dnia przez "Fakty" TVN. Wg niego na PO chciało głosować 34 proc. badanych, a na PiS 28 proc.

W porównaniu z ostatnim sondażem SMG KRC dla "Faktów" TVN z 16 marca poparcie dla PO wzrosło o 5 punktów procentowych, a dla PiS wzrosło o 2 punkty procentowe (w poprzednim sondażu chciało na nie głosować odpowiednio 29 proc. i 26 proc. ankietowanych).

Rakieta Korei Północnej zamiast na orbitę spadła do morza [WIDEO] >>

DOSTĘP PREMIUM