Kaczyński "Mesjaszem Smoleńskim"? Dorn: To elegancka intelektualnie koncepcja

"Mesjasz Smoleński" - taki podpis widnieje pod zdjęciem Jarosława Kaczyńskiego, które znajduje się na okładce dzisiejszego "Wprost". - Prezes PiS jest krytykowany za to, że gra trumnami. Taka krytyka wynika ze złej woli. Kaczyński wyłożył ostatnio spójną, elegancką intelektualnie koncepcję polityczną. Ma tylko tę wadę, że jest ona niesłuszna - mówił z kolei tygodnikowi Ludwik Dorn, polityk Solidarnej Polski.

Na okładce "Wprost" widnieje Jarosław Kaczyński, a pod nim napis: "Mesjasz Smoleński". Po bokach prezesa PiS stoją Antoni Macierewicz i o. Tadeusz Rydzyk, których głowy otaczają aureole. W środku gazety znajdują się m.in. tekst o tym, jak Prawo i Sprawiedliwość zbija kapitał polityczny na katastrofie smoleńskiej, i wywiad z Ludwikiem Dornem, który wyjaśnia, że komunikat, iż "jedyną drogą do prawdy o Smoleńsku jest zdobycie władzy przez PiS", stanowi spójną koncepcję polityczną.

"To nie jest koncepcja wariata, nawet jeśli jest niesłuszna"

- Doszło do utożsamienia walki o prawdę i pamięć o Smoleńsku z politycznym poparciem dla zdobycia władzy przez Jarosława Kaczyńskiego - stwierdził były szef MSWiA, który uważa jednak, że sam prezes PiS bynajmniej "nie wykorzystuje rocznicy katastrofy" ani "nie gra trumnami" dla politycznego zysku. Według niego Kaczyński w ostatnich dniach wyłożył za to "spójną, elegancką intelektualnie koncepcję polityczną".

- Według Kaczyńskiego Polską rządzi konfederacja zdrady narodowej, która ma ogromny wpływ na opinię polityczną. Wspierają ją wiedzeni niskimi pobudkami sojusznicy Donalda Tuska i Adama Michnika, a także pożyteczni idioci, w tym Solidarna Polska, ze szczególnym uwzględnieniem mnie. Dopóki konferencja zdrady narodowej rządzi, nic nie da się zrobić. Dlatego najpierw trzeba ją rozbić - wyjaśnił Dorn we "Wprost". - To nie jest koncepcja wariata, cynika. To jest spójna i poważna koncepcja polityczna. Ma tylko tę wadę, że jest niesłuszna.

Według polityka ugrupowania ziobrystów w Polsce nie ma zdrajców, są jedynie "głupota, niekompetencja, tchórzostwo, oportunizm". Jak jednak zauważył Dorn, koncepcja Kaczyńskiego może i tak trafić na podatny grunt przed następnymi wyborami, kiedy "wejdą w życie niedobre dla gospodarki i kieszeni Polaków skutki wprowadzenia pakietu klimatycznego... Czas zadowolonej z życia większości Polaków mija. Radykalizacja będzie narastać".

"Jesteśmy tu już 2 lata, ponieważ..." - "obrońcy krzyża" dla Gazeta.pl [WIDEO]

TOK FM PREMIUM