Nowak: Walczymy w sprawie A2. Pewnych rzeczy nie da się przekroczyć

- 80 proc. dróg zakończonych będzie w terminie. Część, około 20 proc., pozostaje pewnym problemem - mówi w Radiu RMF FM minister Sławomir Nowak. Obecnie trwa walka z czasem o dokończenie budowy kluczowego odcinka autostrady A2 z Łodzi do Warszawy.

- Ja bardzo uczciwie i otwarcie mówię od pierwszego dnia swojego urzędowania, że ze 100 proc. budowanych dróg krajowych, autostrad, 80 proc. zakończonych będzie w terminie. Część, około 20 proc., pozostaje pewnym problemem. I z pewnymi opóźnieniami, też nie bez racji wykonawców, ale i nie bez naszej racji, te terminy ulegną opóźnieniu - mówi w Radiu RMF FM minister transportu Sławomir Nowak.

Zagrożony jest jeden z kluczowych odcinków autostrady A2 łączących Warszawę z Łodzią i z Niemcami. - Walczymy... Ja byłem wczoraj na A2, byłem na A1 - mówi minister. - Jest się czym martwić, bo to jest bardzo poważna sprawa. Staram się na tyle, na ile możemy w granicach prawa, naszych możliwości, sprawę przyspieszać. Pewnych rzeczy technologicznie się nie da przekroczyć - zapewnia.

Nowak twierdzi, że jest przygotowany plan alternatywnego połączenia drogowego Warszawy na Euro 2012 z zachodnią częścią kraju. - Plany są gotowe. Pojedziemy po starej "jedynce" - mówi. Dodaje, że większość kibiców i tak skorzysta na Euro 2012 z transportu kolejowego i lotniczego, a jak twierdzi, "w obu tych dziedzinach jesteśmy świetnie przygotowani".

''Zdjęć nie cenzurowali''. Niesamowite fotografie prasowe z PRL>>

DOSTĘP PREMIUM