J. Kaczyński: Atak na TV Trwam to atak na katolików w Polsce

- Atak na telewizję Trwam jest atakiem na wartości i prawa katolików w Polsce - powiedział Jarosław Kaczyński. - Będziemy z całą energią uczestniczyć w sobotniej demonstracji w stolicy. Według prezesa PiS niewpuszczenie kibiców Lecha Poznań na mecz z Legią to prowokacja.

- To jest także atak na wolność, bo nie ma wolności bez wolności mediów (...). Radio Maryja i telewizja Trwam mogą się pewnej części społeczeństwa bardzo nie podobać, ale z tego nie wynika, że należy je blokować - powiedział prezes PiS.

Według niego "to jest atak na praworządność, bo decyzja zapadła w warunkach urągających zasadom przestrzegania prawa. To jest kwestia demokracji, kontrolować władzę mogą tylko media, które mają wobec niej pewien dystans". - W związku z tym będziemy z całą energią uczestniczyć w sobotniej demonstracji. PiS zgodnie ze swoimi założeniami główną siłą.

"Szpetna i odrażająca gra"

- Kaczyński zaapelował do władz, żeby "nie doprowadzały do sytuacji, w której kibice Lecha Poznań nie będą mogli znaleźć się na stadionie podczas meczu z Legią". - To, można tak przypuszczać, jest prowokacja, próba połączenia tej demonstracji z jakimiś gwałtownymi wydarzeniami. Rzecz ma charakter perfidny - powiedział polityk.

- Jeżeli uznać, że nie ma tutaj złych intencji, tylko jest to po prostu ocena możliwości policji, to my jesteśmy przed mistrzostwami Europy - powiedział.

Jego zdaniem "jeżeli policja nie jest w stanie dać sobie radę z wydarzeniem w takiej skali jak jeden mecz ligowy, no to co będzie z wielką liczbą rosyjskich kibiców, a także angielskich i holenderskich?" - pytał. - Mamy tutaj do czynienia z bardzo szpetną i odrażającą grą.

W sobotę z placu Trzech Krzyży, najpierw pod kancelarię premiera, a potem pod Belweder przejdzie "II Ogólnopolski Marsz w Obronie Wolnych Mediów" , czyli demonstracja w sprawie Telewizji Trwam, której nie przyznano koncesji na cyfrowy multipleks telewizyjny. Demonstracja rozpocznie się mszą w kościele św. Aleksandra o godz. 13. Organizuje ją Społeczny Komitet Marsz w Obronie Wolności Mediów - m.in. politycy Prawa i Sprawiedliwości, kluby "Gazety Polskiej", Solidarni 2010. Jak piszą, "całe środowisko patriotyczne - wszyscy, którym bliskie są hasła Bóg, Honor, Ojczyzna".

Discovery - ostatni lot wahadłowca. Prosto do muzeum [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM