Silny Komorowski, długo, długo nic... Kaczyński. I plankton [SONDAŻ PREZYDENCKI]

35 proc. i silna pozycja Bronisława Komorowskiego, za którym z tylko 14-proc. poparciem jest Jarosław Kaczyński. Pozostali liderzy nie uzyskali dwucyfrowego poparcia - to wyniki sondażu prezydenckiego ?Gazety Wyborczej?. Co trzeci wyborca jest niezdecydowany, na kogo zagłosować.

W sondażu "Gazety" Janusz Palikot otrzymał 6 proc. poparcia, Zbigniew Ziobro - 5 proc., Janusz Korwin-Mikke - 3 proc., a Waldemar Pawlak i Leszek Miller uzyskali po 2 proc. głosów. "Gazeta" zwraca też uwagę na to, że Komorowski ma większe sondażowe poparcie niż Platforma, a Kaczyński mniejsze niż PiS. "Urzędujący prezydent (35 proc. poparcia) wygrywa z prezesem PiS (14 proc.) niemal w każdej kategorii - ma mniejszą lub większą przewagę niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku, sytuacji materialnej czy religijności badanych. Jarosław Kaczyński wygrywa jedynie w Małopolsce oraz wśród osób o poglądach prawicowych" - czytamy.

"Co ciekawe, Komorowski bardziej przemawia do zwolenników PO (wskazuje go 85 proc. z nich) niż Kaczyński do wyborców PiS (69 proc. wskazań). Elektorat PiS jest rozproszony: 11 proc. wybiera Zbigniewa Ziobrę, 5 proc. Komorowskiego, 11 proc. jest niezdecydowanych" - podkreśla "Gazeta".

Sondaż zrealizował na zlecenie "Gazety" TNS OBOP w dniach 13-18 kwietnia na reprezentatywnej próbie 956 osób.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej">>

Jest ratunek dla Afryki. Ma ogromne podziemne złoża wody >>

DOSTĘP PREMIUM