Paradowska o Kaczyńskim: Ocknął się po decyzji Niemców. Kto tu jest dzisiaj na kolanach?

"Okazuje się, iż prezes PiS krok w krok, najwierniej jak można, za Niemcami podąża, bo to oni przecież uruchomili tę hecę z bojkotem mistrzostw. Podobno wszystko w obronie Julii Tymoszenko. Trudno w to uwierzyć, bo Tymoszenko siedzi już dawno (...)i jakoś prezes PiS niczego Ukrainie nie chciał zabierać i też nie słychać było, by PiS szczególne wysiłki podejmował, aby coś zmienić" - pisze na swoim blogu na łamach stron internetowych "Polityki" Janina Paradowska.

Zdaniem Paradowskiej w ten długi, majowy weekend "szczególnie zajęci są producenci wszelkiego rodzaju bzdur, co już tak się szerzy, że przybiera wprost postać epidemii". I w pierwszym rzędzie przywołuje: oto prezes PiS zakrzyknął, aby bojkotować Euro 2012 na Ukrainie, a nawet uruchomić procedurę odebrania Ukrainie jej kawałka rozgrywek w piłce nożnej.

"Że Kaczyński chce coś bojkotować, nie dziwi. Bojkotuje władze własnego kraju, instytucje własnego państwa, więc dlaczegóż by nagle miał być bardziej litościwy dla takiej Ukrainy?" - pisze dziennikarka. I zauważa, że zdjęcia z celi Julii Tymoszenko, w której to obronie miałby stawać właśnie Jarosław Kaczyński, docierały do nas już wcześniej, sama Tymoszenko nie miała też procesu wczoraj, tylko dużo wcześniej. "I jakoś prezes PiS niczego Ukrainie nie chciał zabierać i też nie słychać było, by PiS szczególne wysiłki podejmował, aby coś zmienić" - wytyka Paradowska.

"Dopiero kiedy Niemcy powiedzieli: nie jedziemy, prezes Kaczyński się ocknął. No to kto tu na kolanach? Kto tu nie ma własnego zdania?" - pyta publicystka.

Majowy cud! Ziobro różni się od Kaczyńskiego!

Paradowska podkreśla jeszcze jeden ciekawy i - jej zdaniem - śmieszny aspekt bojkotu: "mężem stanu okazał się Zbigniew Ziobro, który skomplikowane polityczne uwarunkowania rozumie i bojkotowi jest absolutnie przeciwny". Publicystka zauważa, że jeszcze do niedawna wydawało się, że Ziobro o polityce zagranicznej nic nie wie. Mógł więc nastąpić "majowy cud": "Ziobro i Kaczyński czymś się wreszcie różnią!".

Cały wpis Janiny Paradowskiej możecie przeczytać TUTAJ >>>

Poranek Radia TOK FM. Zobacz rozmowy [WIDEO]

DOSTĘP PREMIUM