Ojciec Grażyny Gęsickiej do Kaczyńskiego: Dość polityki na grobie mojej córki!

Grażyna Gęsicka była jedną z najbliższych współpracownic Jarosława Kaczyńskiego. Dziś, dwa lata po katastrofie smoleńskiej, w której zginęła, polityk, jej ojciec, wzywa prezesa PiS, aby przestał "robić politykę na grobie jego córki". - To nie są żałobne uroczystości, niech politycy się opamiętają. Mam tego dosyć! - apelował na łamach "Super Expressu" Jan Dusyn.

- Jarosław Kaczyński od dwóch lat wykorzystuje katastrofę smoleńską do celów politycznych. Rozumiem, że stracił bardzo bliskie osoby, ale nie można tak postępować. Mam tego dosyć! - wyznał w rozmowie z "Super Expressem" Jan Dusyn, ojciec zmarłej pod Smoleńskiej Grażyny Gęsickiej.

"Macierewicza uważam za awanturnika"

Ojciec dawnej minister rozwoju regionalnego ma sporo do zarzucenia także Donaldowi Tuskowi, który przez dwa lata nie potrafił doprowadzić do wyjaśnienia okoliczności katastrofy. - Przecież Grażynka była też w PO. Pomagała Tuskowi i mówiła, że jest dobrym, mądrym politykiem... A dla PO katastrofa stała się doskonałą metodą do tego, by przykrywać prawdziwe problemy Polski. W kraju jest nędza! - skwitował Jan Dusyn.

Mimo że dla mężczyzny w kwestii katastrofy pozostaje dużo znaków zapytania, wcale nie on uważa, aby lepiej od premiera spisywał się Antoni Macierewicz ze swoim zespołem parlamentarnym ds. wyjaśnienia okoliczności tragedii. - Przyczyny katastrofy powinni wyjaśnić specjaliści, a nie politycy PiS, którzy co chwila rozgrzebują sprawę. Antoniego Macierewicza uważam za awanturnika, który najchętniej doprowadziłby do wojny z Rosją. Tak nie można! - mówił oburzony ojciec polityk.

Wygwizdano uroczystości trzeciomajowe. "Miller, gdzie jest wrak?" >>