A2 nieprzejezdna na Euro, a minister Nowak stawia drogom "trójkę". "Polska zdała egzamin"

Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy nie będzie w całości przejezdna podczas Euro 2012 - przyznał Sławomir Nowak. Minister transportu przedstawił plan objazdów najbardziej opóźnionego odcinka C. Równocześnie wystawił "trójkę" przygotowaniu dróg na Euro. Lepiej ocenił kolej i lotniska, i dodał, że "Polska zdała egzamin"

W czasie Euro 2012 wbrew zapowiedziom i wielokrotnym obietnicom kierowcy nie przejadą całego fragmentu autostrady pomiędzy Strykowem pod Łodzią a Konotopą koło Warszawy. Aby objechać budowany odcinek, będą musieli korzystać z dróg krajowych.

Jadąc od Strykowa w stronę Warszawy, kibice najpierw pojadą autostradą, bo plan zakłada, że odcinki A i B będą przejezdne. Na końcu odcinka B zaczną się schody. Trzeba będzie zjechać z autostrady.

Konieczny będzie skręt w lewo na drogę krajową nr 70. Można nią dojechać do drogi krajowej nr 2, która prowadzi z powrotem do autostrady, na którą kierowcy wjadą na końcu odcinka D na wysokości węzła Grodzisk Mazowiecki. Na koniec kierowcy pojadą odcinkami D i E autostrady A2, które mają ponad 20 kilometrów długości.

Nowak: Drogi na "trójkę", ale jesteśmy gotowi

Na specjalnej konferencji prasowej minister transportu Sławomir Nowak powiedział, że objazdy i alternatywne drogi z Łodzi do Warszawy będą cały czas monitorowane i w razie potrzeby zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych. Ocenił, że z całej infrastruktury komunikacyjnej najlepiej przygotowane są lotniska, w stopniu dobrym kolej, a dostatecznym - drogi. Mimo to uznał, że cały transport w Polsce jest w pełni przygotowany do mistrzostw i ogłosił gotowość w obszarze infrastruktury komunikacyjnej. "Polska zdała egzamin" - podkreślił Nowak.

Grand Press Photo [ZOBACZ NAJLEPSZE ZDJĘCIA] >>

TOK FM PREMIUM