Ziobro nawiedza proboszczów. "Ma 1 proc. poparcia - jest o czym rozmawiać"

Katarzyna Wiśniewska komentuje w "Gazecie Wyborczej wizytę Zbigniewa Ziobry u mazurskich proboszczów. Lider Solidarnej Polski w czwartek spotkał się z duchownymi, tłumacząc, że SP wsłuchuje się w głos Kościoła. "Tym krokiem SP zapewniła sobie miejsce w bogatej historii partyjnego wsłuchiwania się w głos proboszczów" - pisze dziennikarka.

Wiśniewska pisze, że pionierem wsłuchiwania się w głos proboszczów było PiS, kiedy przed wyborami parlamentarnymi Lech Kaczyński rozsyłał do duchownych broszurę o zasługach PiS oraz własnych jako prezydenta Warszawy. - Pomysł "zgapiła" i udoskonaliła Platforma Obywatelska - dodaje publicystka. Przytacza list, który małopolska PO rozsyłała do parafii, "zapewniając o swoim patriotyzmie i miłości do katolickich korzeni".

Poparcie za 1 proc. odpisu od podatku?

Według Wiśniewskiej poparcie dla Ziobry zwykle błąka się w okolicach 1 proc., a 1 proc. to problem ostatnio Kościołowi bliski. "Podpowiadam Ziobrze, że na kolejnych spotkaniach z duchownymi, gdy już - wzorem PiS - opowie o przywiązaniu do wartości katolickich, może - wzorem PO - co nieco obiecać" - pisze. "Na przykład: my wam zamienimy 0,3 procent odpisu od podatku na 1 procent, jeśli wy nam zamienicie 1 procent na przynajmniej dziesięć" - dodaje.

Czytaj cały komentarz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Grand Press Photo [ZOBACZ NAJLEPSZE ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM