Nowak: Wszystko, co niezbędne na Euro, jest przygotowane

- Wszystkie te plany, jakie przedstawiła nam UEFA są zrealizowane - oświadczył w programie Tomasza Lisa Sławomir Nowak, minister transportu. Zapewnił, że rząd ma przygotowane plany transportu drogowego dla kibiców.

- Jeśli chodzi o ochronę zdrowia, jesteśmy przygotowani; jeśli chodzi o infrastrukturę, jesteśmy przygotowani; jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jesteśmy przygotowani. Wszystko, co niezbędne, jest przygotowane - zapewnił Sławomir Nowak, minister transportu.

- Wszystkie te plany, jakie przedstawiła nam UEFA, są zrealizowane. Wszystkie areny będą połączone siecią ekspresowych dróg - dodał.

Opisywał też stan dróg, które - jak już wiadomo - nie będą w całości ukończone przed początkiem Euro 2012. - Presja czasu jest bardzo poważna. Przygotowaliśmy takie plany transportowe, aby kibice poruszali się bezpiecznie i w miarę komfortowo - stwierdził. - Przygotowaliśmy ten wariant, że te kluczowe 20 km (A2) nie będzie gotowe. Chcę mówić ludziom całą prawdę, że w tym momencie tej przejezdności nie będzie. Może będzie przed, może w trakcie, może po - dodał.

Tłumaczył, że autostrady nie są kluczowe w transporcie kibiców. - Większość wybierze samolot. Można pojechać pociągiem - zapewnił. Od 1 czerwca ma obowiązywać specjalny rozkład na kolei.

Tusk podróżuje po Polsce pociągiem. A Twitter z niego szydzi >>

TOK FM PREMIUM