Łączny majątek posłów to pół miliarda złotych. Kto jest najbogatszy?

Łączny majątek posłów wynosi pół miliarda złotych - pisze "Dziennik Polski". Posłowie do końca kwietnia zobowiązani byli złożyć oświadczenia majątkowe według stanu na koniec poprzedniego roku. Co w nie wpisali?

Jacek Rostowski, minister finansów na koncie ma zgromadzoną równowartość około 90 tys. zł. Sporym majątkiem dysponuje także w papierach wartościowych - łącznie około 1,5 mln zł. Ma też majątek w nieruchomościach szacowany na 25 mln zł.

Jako minister finansów Rostowski zarabia miesięcznie 17,5 tys. zł, a samochód, jaki posiada, to 9-letni citroen C3. Minister ma także do spłacenia w trzech kredytach mniej więcej 940 tys. zł. Radosław Sikorski, szef MSZ, jest drugim najbogatszym ministrem w rządzie. Jego majątek wart jest 7 mln zł, w tym na 4 mln zł wyceniony jest jego pałacyk.

Majątki w nieruchomościach. Poseł ma 18 mieszkań

W pierwszej dziesiątce najbogatszych posłów znajduje się siedmiu z PO, dwóch z Ruchu Palikota i jeden z PSL. Przez długi czas najbogatszym posłem był Mirosław Koźlakiewicz z PO, który zbił majątek w branży drobiarskiej. Imponujący jest także majątek Cezarego Kucharskiego z PO, a zwłaszcza liczba mieszkań, jaką posiada, bo ma ich aż 18. Kucharski, który jest byłym piłkarzem, zarabia jako menedżer piłkarski. Roman Kotliński, redaktor naczelny "Faktów i mitów", ma w nieruchomościach prawie 11 mln zł. Samochodu nie posiada, za to jego dom o powierzchni 1600 m kw. wart jest 3 mln zł.

Czytaj więcej o majątkach posłów w "Dzienniku Polskim"

*W pierwszej wersji artykułu błędnie - za ''Dziennikiem Polskim'' - podaliśmy kwotę zgromadzoną na koncie przez ministra Rostowskiego. Przepraszamy.

Fei: 4-tonowe "monety", które nigdy nie traciły na wartości [ZDJĘCIA] >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM