"Problemem Kaczyńskiego nie jest język ani charakter. Problemem są poglądy"

"Na czas Euro PiS będzie pokazywał spokojne oblicze i przetestuje, czy ta strategia popchnie sondażowe słupki w górę. Przez ostatnie miesiące było bowiem tak, że nawet gdy PO leciało w dół, to partia Jarosława Kaczyńskiego nic nie zarabiała" - pisze na swoim blogu Anna Dąbrowska z tygodnika "Polityka".

Dąbrowska na stronach internetowych "Polityki" zauważa: na profilu PiS na Facebooku pojawiło się nowe zdjęcie prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Tym jednak się różni od pojawiających się tam do tej pory zdjęć, że Jarosław Kaczyński jest uśmiechnięty, w otoczeniu młodych pracownic partii i rozradowanego Adama Hofmana.

"W niczym nie przypomina tych zdjęć, które umieszczano w ostatnich miesiącach: smutne marsze, pomniki smoleńskie i znicze" - zauważa dziennikarka. I podkreśla: "Nastąpił zwrot, bo do zdobycia władzy nie wystarczy już żelazny elektorat, trzeba powalczyć o ten miękki".

W czym problem? "W poglądach"

"Czy dziś ktoś nabierze się na przemianę prezesa?" - pyta Dąbrowska. I twierdzi - możliwe, że tak. Zauważa jednak, że problemem Jarosława Kaczyńskiego nie jest język ani charakter, lecz jego poglądy. "Na państwo, instytucje, prawa jednostki i funkcjonowanie życia publicznego. One są niezmienne i z czasem się tylko utwierdzają. Do PiS zraża to, co realnie proponuje i czego doświadczyliśmy przez dwa lata jego rządów. Może gdyby to się kiedyś zmieniło, to wcale nie trzeba by było zmieniać stylu" - podsumowuje publicystka "Polityki".

Cały komentarz na stronach internetowych tygodnika >>>

Bójka w ukraińskim parlamencie - opozycja rzuciła się na rządzących [ZDJĘCIA] >>

TOK FM PREMIUM